Филмови

 • Игран филм Вторник (28.03.2017) 20:15

  ЏИ АЈ ЏО: ОДМАЗДА

  САД, 2013

  Режија: Џон Чу
  Улоги: Брус Вилис, Ченинг Тејтум, Двејн Џонсон
  Жанр: акција/ сф/трилер

 • Игран филм Понеделник (27.03.2017) 20:15

  МРТВА ТОЧКА

  САД, 2015

  Режија: Адам Алека
  Улоги: Томас Џејн, Лоренс Фишберн, Ела Балентајн, Џим Вотсон
  Жанр: трилер
 • Игран филм Недела (26.03.2017) 22:00

  СОВРШЕНИ СТРАНЦИ

  Италија, 2016

  Режија: Паоло Џеновезе
  Улоги: Џузепе Батистон, Ана Фољета, Паоло Џеновезе, Паола Мамини

 • Игран филм Недела (26.03.2017) 20:15

  НОВА ПРИКАЗНА

  САД, 2014

  Режија: Марк Лоренс
  Улоги: Џ.К. Симонс, Мариса Томеј, Алисон Џејни, Оливија Лукарди
  Жанр: романтична комедија

 • Игран филм Сабота (25.03.2017) 23:05

  МАНЏУРИСКИОТ КАНДИДАТ

  САД, 2004

  Режија: Џонатан Дем
  Улоги: Дензел Вашингтон, Мерил Стрип, Лив Шрајбер, Џон Војт, Џефри Рајт, Вера Фармига
  Жанр: драма/мистерија/сф

  Римејк на истоимениот трилер од 1962 година за еден воен ветеран кој истражува политички заговор.

 • Игран филм Сабота (25.03.2017) 20:15

  ХОНОРАРЦИ

  САД, 2012

  Режија: Џеси Тереро
  Улоги: Роберт де Ниро, Форест Витакер, 50 Сент
  Жанр: акција/крими драма

 • Игран филм Сабота (25.03.2017) 14:40

  МАЛИТЕ ФОКЕРОВИ

  САД, 2010

  Режија: Пол Вајз
  Улоги: Роберт де Ниро, Бен Стилер, Овен Вилсон, Барбара Стрејсенд, Дастин Хофман, Џесика Алба, Харви Кајтел, Блајд Данер
  Жанр: комедија

Pages