Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 30.10.2015 12:58

  Хамилтон е шампион, но Ф1 нуди уште предизвици

  Ако основната цел во Формула 1 е освојување на шампионскиот трон тогаш со втората последовна и вкупно трета титула во кариерата на Луис Хамилтон и конструкторската на Мерцедес сезоната е веќе завршена, но не и од аспект на унапредуваљње на болидите и битката за другите позиции во поредокот што пр

 • Формула 1 26.07.2015 17:11

  Трка за уживање

  Неверојатна, трка што одамна се нема случено во Формула 1,возбудлива,непредвидлива ,исполнета од почеток до крај и тоа онаму каде што најмалку се очекуваше, на Хунгароринг и на унгарското гран при.Два часа чиста битка,претекнувања, инциденти ,казни и победник од сето тоа Себастијан Фетел и Ферари

 • Формула 1 25.07.2015 15:47

  Хамилтон супериорен

  Луис Хамилтон е без конкуренција,барем таков е впечатокот по супериорно извозените квалификации во пресрет на трката за големата награда на Унгарија.

 • Формула 1 24.07.2015 13:47

  Уште Хунгароринг пред распустот

  Во очекување на летниот распуст, иако за најголемиот дел возачи и тимови ќе биде работен, Унгарското гранд при е 10-от предизвик во сезоната чија прва половина е под знакот на доминацијата на Мерцедес.

 • Формула 1 18.07.2015 19:16

  Ф1 остана без Бјанки

  По 9 месеци во кома почина Ф1 возачот Жил Бјанки. „Жил се бореше до самиот крај, како и секогаш, но денеска неговата борба заврши“-се вели во соопштението од неговото семејство.

 • Формула 1 03.07.2015 17:10

  Победа што значи престиж

  Неколкупати ставана на листата за отстрел,со тенденција да го загуби местото во календарот на најбрзиот спорт,легендарната патека и натаму останува дел од Формула 1 шампионатот,со богата историја зад себе и како една од трите патеки што се возеле во првата сезона,а и натаму опстојуваат и ја испиш

 • Формула 1 21.06.2015 16:32

  Розбегр пред Хамилтон, Маса на подиумот

  11-та победа на Нико Розберг во кариерата, 3-та сезонава, по маестралниот викенд во Австрија. Да не беше грешката во финалните метри во квалификациите, ова ќе беше можеби најдобриот настап на Германецот сезонава.
 • Формула 1 20.06.2015 16:34

  Хамилтон повторно доминира

  Луис Хамилтон ја освои 7-та од можни 8 пол позиции сезонава, ќе стартува прв на трката за ГН на Австрија, утре од 14 часот во живо на МТВ.

 • Формула 1 07.06.2015 23:18

  Хамилтон по 4-ти пат победи во Канада

  Тргна од првата позиција и заврши на неа за 37-ма победа во кариерата,4-та сезонава и 4-та на канадското гран-при по дебитантската во 2007-та.

 • Формула 1 06.06.2015 23:01

  44-та пол за 44-Хамилтон

  44-та пол позиција во кариерата за возачот на болидот со број 44.А, и првата ја освои како дебитант токму на канадското гран-при пред 8 години.

Pages