Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 09.06.2014 15:39

  Маса лут на Перез: „Не му е прв пат“

  Фелипе Маса директно го обвини својот колега од екипата на Форс Индија, Серхио Перез за инцидентот на трката во Канада по кој обајцата не го завршија натпреварот.

 • Формула 1 09.06.2014 15:15

  Маса удри, Перез виновен

  Возачот на Форс Индија, Серхио Перез е казнет со 5 места на стартот за наредната Ф1 трка за ГН на Австрија поради инцидентот во последниот круг на трката во Канада.

 • Формула 1 08.06.2014 22:40

  Премиерна победа на Рикиардо

  Дебитантска победа за Даниел Рикиардо, маѓу двата болида на Ред Бул на подиумот се пласира Нико Росберг, Себастијан Фетел потсети на славните денови во минатите 4 сезони.
   
 • Формула 1 07.06.2014 20:26

  Премиерен пoл за Розберг во Канада

  Нико Розберг стигна до 7-та пол позиција во неговата кариера, прва на трката за ГН на Канада на ултра брзата патека Жил Вилнев.
   
 • Формула 1 04.06.2014 11:59

  Рено ќе демонстрира моќ во Канада

  Почнаа лошо, претсезонските тестирања беа кошмарни, по 6 трки го подигнаа квалитетот, сега францускиот производител на агрегати за дел од болидите во формула 1 најавува дека вистинската моќ ќе ја демонстрира на трката за ГН на Канада.

 • Формула 1 03.06.2014 13:03

  Романски тим во Ф1

  Според непотврдени информации на некои новински агенции Интернационалната Федерација за Автомобилизам-ФИА дала дозвола од наредната сезона во Формула 1 шампионатот да се приклучи уште еден тим.Станува збор за романскиот ФРР кој според наводите е финансиски спос

 • Формула 1 25.05.2014 16:48

  Росберг по втор пат го освои Монте Карло

  Нова 1-2 победа на Мерцедес за потврда на доминацијата во новата Ф1 сезона, но на трката што значи престиж низ улиците на Монте Карло, Нико Росберг успеа да ја прекине доминацијата по 4 едноподруго победи на Хамилтон, и да стигне до својата втора победа по поче

 • Формула 1 24.05.2014 19:24

  Нико останува на пол-позицијата

  По неколкучасовно разгледување на снимките и анализа на податоците од компјутерот, судиите решиле Нико Росберг да ја задржи пол-позицијата за големата награда на Монако.

 • Формула 1 24.05.2014 16:35

  Росберг под истрага

  Нико Росберг ја освои пол-позицијата во пресрет на трката за големата награда на Монако, но може да ја загуби со одлука на стјуардите на трката кои најавија истрага за настаните во последниот круг на истекот на завршниот трет дел од квалификациите.

 • Формула 1 24.05.2014 15:50

  Росберг најбрз на „своите“ улици

  Пред една година стартуваше од пол-позицијата и стигна до победа, сега е пред истата шанса.

Pages