Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 06.04.2014 19:24

  1-2 за Мерцедес на 900-тото Гран-При

  Хамилтон-Росберг за еден два победа на Бахреинското гран при и потврда на доминацијата на Мерцедес и по третата трка во  65-тата сезона во Формула 1.

 • Формула 1 05.04.2014 18:56

  1-2 за Мерцедес

  Ништо ново и на средниот исток. Во прекрасната квечерина на за првпат осветлената патека Шакир, двоецот на Мерцедес беше неприкосновен во квалификациите за големата награда на Бахреин.

 • Формула 1 04.04.2014 19:19

  Може ли некој да го запре Мерцедес?

  Потврда стигна и по првиот тренинг на кој Хамилтон беше најбрз со 2 десетинки пред Розберг и безмалку 5 десетинки пред Фернандо Алонсо.Лош почеток на викендот имаше Ред Бул со повеќе од 2 секунди зад најдобрите.За одбележување од првиот слободен тренинг е момен

 • Формула 1 04.04.2014 10:46

  Ф1 на диета

  Строгите прописи на ФИА за максималната тежина на болидите во Ф1 тешко се почитуваат, па во сезоната со тешки В6 турбо мотори и батерии за складирање на енергијата спасот за почитување на лимитите се бара во намалувањето на тежината на возачите.Но, колку таквио

 • Формула 1 03.04.2014 14:19

  Ферари се надева на добар викенд

  Ден пред стартот на официјалните тренинзи на патеката Шакир во пресрет на трката за големата награда на Бахреин се е поприсутен оптимизмот во таборот на Ферари.

 • Формула 1 02.04.2014 13:14

  Се е познато,само уште победникот

  Патеката Шакир им е добро позната на сите тимови откако тука ги извршија претсезонските тестирања, конфигурацијата и поставеноста на двете зони за користење на ДРС системот се исти како и минатата година, возачите минаа многу кругови со новите пневматици на Пирели за време на тестирањата, па се ч

 • Формула 1 31.03.2014 12:19

  Се полнат возачките книшки

  Новото правило, за прекршоци на возачите во формула 1 да им се запишуваат казнени поени во суперлиценците почна да функционира.

 • Формула 1 30.03.2014 14:09

  Триумф во Малезија на Луис Хамилтон

  Британецот ја потврди пол позицијата со првата негова победа на Сепанг, 23-та во неговата кариера, во доминантниот и безгрешен викенд на најисцрпувачката патека во Формула 1 распоредот.
 • Формула 1 29.03.2014 16:54

  Хамилтон на пол, до него шампионот

  Луис Хамилтон ќе стартува прв на трката за ГН на МАлезија, што утре во 10 часот ќе се вози на Сепанг. Рамо до рамо со Британецот, кој што ја освои 33-та пол позиција во кариерата, ќе биде актуелниот шампион Себастијан Фетел.
 • Формула 1 28.03.2014 09:13

  Хамилтон најбрз на првиот тренинг

  Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон постави најдобро време на првиот тренинг во пресрет на трката за големата награда на Малезија.

Pages