Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 26.03.2014 16:13

  Нови детали за несреќата на Шумахер

  Михаел Шумахер бил однесен во погрешна болница по инцидентот во Мерибел, а со тоа биле намалени шансите за негова рехабилитација. Вакви информации се појавија денеска во медиумите во врска со несреќата на седумкратниот првак во Формула 1.

 • Формула 1 25.03.2014 11:18

  И Ферари против ФИА

  Според информациите, болидите на Ферари останале без поддршка од ЕРС системот во поголемиот дел од трката и неможеле да ги искористат дополнителните 160 КС по круг добиени како резултат на регенерацијата на кинетичката и топлинската енергија.Се претпоставува де

 • Формула 1 24.03.2014 12:49

  Ред Бул се заканува

  Од Ред Бул имаат многу забелешки на водењето на првенството од страна на федерацијата и за нив веќе не е прашање дали формула 1 има економска оправданост, туку дали има спортски вредности и дали е под политичко влијание.

 • Формула 1 21.03.2014 13:15

  Шумахер изгубил 20 кг за 12 недели во кома

  Поранешниот светски првак во Формула 1, Мајкл Шумахер, според информациите на италијанските и германските медиуми, денес има само 55 кг.

  Имено, за 12 недели откако лежи во кома, 45 годишниот Шумахер ослабел дури 20 кг, односно една четвртина од неговата првобитна тежина.

 • Формула 1 21.03.2014 13:08

  Гугл не го заборава великанот

  Во чест и сеќавање на еден од најголемите возачи во Ф1,Ајритон Сена пребарувачот Гугл својата денешна апликација ја посвети на великанот.

 • Формула 1 20.03.2014 09:45

  Пилоти или сметководители

  Една трка, безброј критики. Не стивнуваат коментарите со незадоволство по стартот на новата сезона во Ф1.

  Не само за тивките мотори,несвојствени за најбрзиот спорт, туку и многу други забелешки имаат познавачите и фановите на новата ера во формула 1.

 • Формула 1 19.03.2014 11:56

  Долго будење

  Состојбата на најуспешниот во историјата на формула 1, Михаел Шумахер е малку подобрена , но неговото семејство е известено од лекарскиот тим дека будењето од индуцираната кома во која Шумахер е повеќе од три месеци може да трае многу долго.

 • Формула 1 18.03.2014 11:29

  Победа за Шумахер

  Како што се очекуваше, тимот на Мерцедес победата на австралиското гран при му ја посвети на Михаел Шумахер.

  „Во текот на целиот викенд тoј беше во нашите мисли, победата е значајна за нас и му ја посветуваме на  Михаел“-истакна шефот на Мерцедес,Тото Волф.

 • Формула 1 18.03.2014 09:20

  Многу пари,малку музика

  Организаторите на првата трка во Ф1 шампионатот најавуваат тужба против сопствениците на формула 1 затоа што болидите не се доволно гласни и гледачите не го добиле тоа за што платиле.

 • Формула 1 17.03.2014 15:12

  Кобајаши не е виновен

  По инцидентот на стартот на трката за големата награда на Австралија кога Камуи Кобајаши удри во задниот дел на болидот на Фелипе Маса по што бразилецот не беше во можност да продолжи, утврдено е дека не постои вина кај јапонецот за настанатиот инцидент.

Pages