Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 10.02.2014 18:09

  Потерата за Фуркад, златото за Франција

  Уште еднаш одекнаа истрелите во Лаура бијатлон центарот во Олимписко Сочи, но денеска во прекрасната квечерина прецизни беа оние на лидерот во поредокот во светскиот куп.

 • Формула 1 10.02.2014 18:07

  Дамјановски ќе стартува во спринтот

  Дарко Дамјановски е првиот од тројцата македонски спортисти во Сочи, кој ќе зачекори на натпреварувачкиот олимписки полигон.

 • Формула 1 05.02.2014 16:20

  Конечно и Лотус на светлото на денот

  Болидот кој изминатите сезони оставаше најсилен впечаток со дизајнот, атрактивниот изглед, а често и со перфомансите останува во историјата, за конечно според најавите новиот адут на тимот на Лотус да биде претставен в петок на патеката во Херез.

 • Формула 1 04.02.2014 15:56

  Носовите се легални, ама грди

  Германскиот магазин Спорт Билд според извори блиски до ФИА, пренесува дека предните делови на болидите(носевите), на сите тимови се легални и според новите правила.

 • Формула 1 03.02.2014 11:29

  Добро е и Ред Бул да има проблеми

  „Мислам дека е позитивно за сите нас да видиме дека Ред Бул не победува на секоја трка“- изјави Фелипе Маса по првите претсезонски тестирања во Херез.

 • Формула 1 02.02.2014 10:47

  Рос Браун кажа збогум на Ф1

  Легендарниот шеф на тимовите на Ферари, Браун и Мерцедес дефинитовно потврди дека оди во пензија.

 • Формула 1 02.02.2014 10:43

  Разочарување во Ред Бул

  Огромни проблеми за тимот на Ред Бул на првите претсезонски тестирања во Херез.

 • Формула 1 30.01.2014 14:36

  Рено во проблеми

  Минуваат деновите од првото претсезонско тестирање во пресрет на новиот шампионат во Ф1, а болидите кои го користат моторот на Рено повеќе време се во гаражите отколку на патеката.

 • Формула 1 30.01.2014 13:44

  Шумахер сепак го будат

  Иако пред само 24 часа портпаролката на 7-кратниот светски првак во Формула 1, Сабине Кем ги отфрли како шпекулации информациите дека докторите полека ќе се обидат да го разбудат Михаел Шумахер од индуцираната кома,  денеска таа побара да не се вознемирува семе

 • Формула 1 29.01.2014 13:46

  Еден месец, многу прашања, нема одговори

  Точно 1 месец по скијачкиот инцидент во кој сериозно се повреди 7-кратниот светски првак во формула 1 Михаел Шумахер. 
   

Pages