Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 28.01.2014 16:06

  Мекларен го откажа пресот-немаат што да кажат

  Минува првиот ден од претсезонските тестирања во формула 1, а иако беше најавен на патеката го нема болидот на Мекларен. Според информациите на Скај спорт , механичарите на тимот се соочуваат со сериозни проблеми со електрониката и хидроуликата на болидот.

 • Формула 1 28.01.2014 14:33

  Грди болиди, штета за формула1

  „Естетиката е важна во Формула 1, болидите треба пред се да се убави.Повеќето од тимовите сега не можат да кажат дека нивните автомобили се убави“- вели првиот инжињер на шампионскиот тим Адриан Њуи.

 • Формула 1 28.01.2014 14:32

  Проблеми, инциденти, црвени знамиња

  Како што се очекуваше, неславен, но интереасен старт на претсезонските тестирања во Формула1.

 • Формула 1 25.01.2014 23:58

  Различен, но дали и брз?

  Тимот на Ферари го претстави болидот под името Ф14 Т што би требал да ја врати титулата  во Маранело. Како што најавија новиот „нос“ на болидот е различен од оние што досега ги видовме на новите болиди на Мек Ларен,Форс Индија ,Вилијамс и Лотус.

 • Формула 1 24.01.2014 16:22

  Мекларен го презентира болидот за 2014-та

  Англиската екипа прва го покажа својот адут, за наредната Ф1 сезона што ќе биде револуционерна од новата турбо ера, во Светот на најбрзите.

 • Формула 1 24.01.2014 15:54

  Бараа 10, добија 1

  Според последните одлуки на советот за моторспорт, болидите во формула 1 натпреварувањето во претстојната сезона ќе тежат максимални 691 килограм или 1 килограм повеќе од досега дозволеното.

 • Формула 1 08.01.2014 15:01

  Брзината не е причина, состојбата непроменета

  Според истрагата на француските власти ,брзината со која скијал 7-кратниот светски шампион во формула 1 Михаел Шумахер, не е причина за тешката несреќа.
   
 • Формула 1 07.01.2014 14:18

  Сопругата на Шуми сака приватност

  Корина Шумахер, сопругата на седумкратниот шампион во Формула 1 Михаел, побара разбирање од новинарите и ги замоли да ја напуштат болницата во Гренобл.

 • Формула 1 04.01.2014 14:06

  Пријатни вести или само надеж?!

  Здравствената состојба на Михаел Шумахер се подобрува и тој не е во животна опасност, пренесе пријателот на седум

 • Формула 1 03.01.2014 11:15

  Тивко бдеење за Шумахер

  Фановите на Михаел Шумахер ќе одржат„тивко бдеење“ за повредениот пилот на Формула еден со коешто ќе го обележат неговиот денешен, 45-ти роденден.

Pages