Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 20.11.2014 17:25

  Фетел во Ферари, Бјанки надвор од кома!

  Од 2008-ма Ферари нема титула во конкуренција на конструктори, од 2007-ма нејзин возач не бил шампион, славниот формула 1 тим не е меѓу најдобрите ниту оваа сезона, па нешто мораше да се менува.

 • Формула 1 17.11.2014 15:33

  Со донации во Абу Даби

  Екипата на Ктерхам соопшти дека ќе настапи на последната трка во сезоната што претстојниот викенд ќе се вози на патеката во Абу Даби.

 • Формула 1 11.11.2014 14:54

  Берни ги враќа В8

  Најновиот предлог на првиот човек на Ф1,Берни Еклстон е враќање на осумцилиндричните мотори во болидите на Формула 1.Не е тајна дека новите В6 агрегати не ја исполнија целта, ниту се побрзи, ниту поевтини, а го загубија и препознатливиот звук на Ф1.

 • Формула 1 10.11.2014 13:42

  Ништо не е готово, до финалниот метар

  Нико Розберг победи во Бразил, Хамилтон води, на последната трка ќе се доделуваат двојни бодови, титулата не е решена.
   
 • Формула 1 09.11.2014 22:29

  Рекорд на Мерцедес, титулата ќе се решава на крајот

  Нико Розберг стигна до 5-та победа сезонава и ја продолжи возбудата во битката за титулата, во Формула 1 шампионатот.

 • Формула 1 08.11.2014 18:45

  Розберг најбрз во Бразил

  Нико Розберг ја освои титулата, во пол конкуренција, со најбрзиот круг на автодромот Карлос Паче. Со 10 најдобри времиња сезонава, Германецот е недостижен во битката за квалификацискиот пехар, што прв пат беше воведен сезонава.
   
 • Формула 1 07.11.2014 16:53

  Претпоследна станица - Бразил

  Интерлагос дефинитивно нема да го промовира новиот шампион ако се имаат предвид двојните бодови во Абу Даби, но 24-те се солидна предност за Луис Хамилтон во однос на тимскиот колега Нико Росберг кој веќе нема ниту право на кикс, ниту пак оправдување како во Остин дека едноставно не возел добро,

 • Формула 1 04.11.2014 14:00

  Знам каде е проблемот, ама незнам да го решам

  Сопственикот на ТВ правата за Формула 1, Берни Еклстон конечно призна дека и тој сноси дел од вината за финансискиот колапс во кој се најдоа неколку тимови, но во свој стил изјави дека знае каде е проблемот, но незнае како да го реши.

 • Формула 1 02.11.2014 23:42

  Хамилтон ја освои Америка

  Нова,10-та еден-два победа на Мерцедес, 10-та сезонава за Луис Хамилтон, 5-та едноподруга и 32 во кариерата што го направи најуспешен британски возач во историјата на формула 1 надминувајќи го легендарниот Менсел кој кариерата ја заврши со 31 триумф.

 • Формула 1 01.11.2014 20:46

  Росберг на пол во Остин

  Првиот стартен ред и на трката за големата награда на Соединетите Американски Држави одново е резервиран за возачите на Мерцедес.

Pages