Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 24.09.2014 14:13

  Алонсо и Ферари во критична точка на преговорите

  Италијанската екипа и Шпанецот долго, долго време ги избегнуваа шпекулациите околу заедничката иднина, но најверојатно, дојден е денот на разврска.
 • Формула 1 23.09.2014 13:58

  Сепак само обична жица

  Во светот на најсофостицирана технологија, врвни компоненти и скапи материјали што се користат во болидите на формула 1, сепак на крајот се се сведува на една обична бакарна жица.Мерцедес ја откри причината за откажувањето на Нико Росберг на големата награда на

 • Формула 1 21.09.2014 17:02

  Хамилтон супериорно го освои Сингапур

  Нова 7-ма победа сезонава, 29-та во кариерата на Луис Хамилтон за преземање на водството во генералниот пласман сега со три поена во однос на клупскиот колега Нико Росберг кој уште на стартот се соочи со проблеми и не ја заврши трката.

 • Формула 1 19.09.2014 16:39

  Под рефлекторите на Марина Беј

  23 релативно бавни свиоци, високи температури ,лизгави градски улици и повеќе од 240 моќни рефлектори ги очекуваат возачите во формула 1 шампионатот во гламурот и прекрасната квечерина на југоистокот на Азија.

 • Формула 1 18.09.2014 12:27

  Во Сингапур мора да се штеди

  14-тата трка во сезоната за големата награда на Сингапур е специфична по многу работи, но уличната Марина Беј патека ќе биде најголем предизвик за В6 турбо агрегатите.

 • Формула 1 17.09.2014 11:16

  Еден ќе победи

  Дека е се поголема нетрпеливоста меѓу возачите на Мерцедес не е тајна, но кога тоа ќе го потврди првиот човек на тимот тогаш е јасно дека отворено искажаното непријателство може да кулминира со крајот на сезоната во Ф1.

 • Формула 1 15.09.2014 12:34

  Осма брзина

  Тимот на Мерцедес ќе изврши корекција на менувачката кутија пред трката за големата награда на Сингапур, а конкурентите стравуваат дека перфомансите на мерцедесовиот болид ќе бидат уште поголеми.

 • Формула 1 07.09.2014 16:14

  Хамилтон најдобар на Монца

  Луис Хамилтон стигна до 6-та победа сезонава и ја намали предноста на Росберг, од 29 на 22, во битката за титулата во 65-та Ф1 сезона. Со триумфот на Монца, Британецот го прекина постот од три трки, а во квалификациите беше прв пат на врвот, по 7.
   
 • Формула 1 06.09.2014 15:28

  Хамилтон на врвот на магичната трка

  Луис Хамилтон ќе стартува прв на Монца, 5-ти пат сезонава. Веднаш до него е тимскиот колега Нико Розберг, кој што остана на 7 и не е најдобар по 4 редоследно освоени пол позиции.
 • Формула 1 05.09.2014 12:37

  „La pista magica“

  Параболика, Аскари, Ди Лесмо, многу легенди, традиција колку и Формула 1 шампионатот или со еден збор легендарната Монца.

Pages