Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 04.09.2014 13:48

  Луис е најдобар

  Во отсуство на  издржани  критериуми за тоа кој е најдобар возач на гридот во формула 1 шампионатот се чини секој има право на свој избор. Така и Фернандо Алонсо.

 • Формула 1 24.08.2014 16:14

  Трета победа за Даниел Рикиардо, сезонава и во кариерата

  Австралиецот одлично ја одработе трката и заслужено стигна до пехарот на Спа, ако претпоставките беа дека во претходните две, Канада и Унгарија, можеби и случајно се наоѓаше во комбинација за триумф.

 • Формула 1 23.08.2014 16:14

  Седма пол позиција за Нико Розберг

  Германецот стигна до четвртата едно по друго, вкупно 12-та пол позиција во кариерата, на 12-то гран при сезонава.

 • Формула 1 05.08.2014 16:04

  Слобода за 100 милиони

  Кога се има не е тешко. Се е поизвесно дека тужителот ќе ја прифати понудата на шефот на формула 1, Берни Еклстон за вонсудска спогодба, откако највлијателниот човек во Ф1 понудата за вонсудско решавање на спорот за корупција и подмитување ја зголемил од 20 на 100 милиони долари.

 • Формула 1 29.07.2014 19:13

  Хонда со шампионски амбиции

  Не е тајна дека Хонда со големи амбиции се враќа во Формула 1 шампионатот, но на разочарување на сите кои сметаа дека ќе можат да соработуваат и евентуално да го добијат агрегатот на реномираниот јапонски производител, од Хонда стигна потврдата дека остануваа
 • Формула 1 28.07.2014 15:40

  Ф1, оспорувана, но и атрактивна

  Спектакл за крај или најава за нов интересен, атрактивен, неизвесен почеток на вториот дел од сезоната во формула 1 шампионатот.

 • Формула 1 27.07.2014 18:32

  Рикардо прв во трката што ќе се памти

  Конечно, формула 1 трка како во старите добри времиња, возбудлива од почеток до крај во која имаше од се по нешто излетувања, акција , претекнувања, а беше прекината и доминацијата на Мерцедес откако со фантастичен финиш и тоа во директен дуел со Алонсо и Хамилтон , до втората победа сезонава , а

 • Формула 1 25.07.2014 16:37

  Хамилтон најбрз на тренинзите

  Двата петочни слободни  тренинзи во пресрет на утрешните квалификации за трката на ГН на Унгарија минаа со доминација на возачот на Мерцедес , Луис Хамилтон.
   
 • Формула 1 25.07.2014 14:14

  Хунгароринг е нивиот предизвик

  Тесна, бавна, без можности за претекнување, но и забавна, предизвикувачка, особено во квалификациите кога се вози со нови пневматици и малку гориво. Налик на Монте Карло, само без ѕидови.

 • Формула 1 24.07.2014 23:36

  Лауда му се извини на Ферари, но дали и на МекЛарен?

  „Погрешив и немам оправдување, му се јавив на претседателот на Ферари и му кажав дека тоа е моја грешка.Ме прашаа која е разликата меѓу Мерцедес, МакЛарен и Ферари, одговорив дека Мерцедес е најдобар спој на болид и мотор,дека МекЛарен има најдобар мотор , но н

Pages