Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 19.02.2014 23:32

  Елитна вечер на Емирати и на Сан Сиро

  Само Реал Мадрид и Арсенал во новиот формат на Лигата на шампионите што стартуваше пред десет години задолжително се пласирале во осминафиналето, но проблемот за „топчиите“  е во тоа што во последните три сезони за нив елитното натпреварување завршуваше во оваа

 • Фудбал 19.02.2014 23:31

  Гостински осминафинални победи на Барса и на ПСЖ

  Швеѓанецот Јонас Ериксон грешеше на сметка и на Манчестер Сити и на Барселона, Фабрегас не беше во офсајд при непризнатиот гол, но Англичаните ќе му го паметат пеналот што требаше да биде слободен удар.

 • Фудбал 18.02.2014 14:27

  Осминафинални пресметки за фудбалските мераклии

  Нема неинтересни и однапред решени осминафинално дуели во фудбалската Лига на шампионите. Поради големиот интерес и телевизиската гледаност, последните неколку сезони УЕФА натпреварите од првата нокаут фаза ги распределува во неколку термини.

 • Фудбал 13.02.2014 19:40

  Една позиција напред, на ФИФА ранкингот

  Без одигран натпревар, нашата селекција напредува за едно место на последната објавена ранг листа на ФИФА, иако бевме пасивни во првиот месец од новата година, односно не одигравме ниту еден компетитивен или пријателски меч.
   
 • Фудбал 05.02.2014 15:29

  Касиљас повторно адут на Реал Мадрид

  Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе го има повторно Икер Касиљас на голот вечерва во полуфиналната куп пресметка со градскиот ривал Атлетико Мадрид.

 • Фудбал 05.02.2014 14:26

  Реал – Атлетико: ќе “грми“ во Мадрид

  На европските фудбалски терени, главно се играат натпреварите од националните купови. Најголемо внимание предизвикува пресметката на ривалите од главниот град на Шпанија, во која Реал Мадрид го пречекува Атлетико.

 • Фудбал 05.02.2014 14:24

  Во “Копа Италија“ Пандев и Наполи одново во Рим

  Екипата на Наполи, за која настапува македонскиот интернационалец Горан Пандев, вечерва го игра првиот полуфинален натпревар од фудбалскиот куп на Италија, против составот на Рома.

 • Фудбал 04.02.2014 15:58

  Црвено-црниот дрес да биде гордост

  „Да го вратиме сјајот на фудбалскиот клуб Вардар, да ја вратиме публиката и да направиме црвено-црниот дрес да стане гордост и сон на секое дете“, изјави на денешната средба со новинарите новиот извршен директор на ФК Вардар, Самоил Симев.

 • Фудбал 03.02.2014 15:16

  Михајлов на клупата на Рудар од Приедор

  Горазд Михајлов е нов тренер на Рудар од Приедор.Михајлов е првиот македонски тренер, кој е на чело на еден прволигаш од Босна и Херцеговина.На клупата на Рудар ќе биде во наредната година. Во работата ќе му помага Борче Лазарев, досегашниот кондиционен тренер на Тетекс од Тетово.

 • Фудбал 02.02.2014 12:50

  Дракслер не сакал во Арсенал

  Спортскиот директор на Шалке, Хорст Хелд, објасни дека интересот на Арсенал не бил доволен за премин на Џулиан Дракслер од бундеслигашкиот во премиерлигашкиот клуб.

Pages