Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 13.01.2014 15:55

  Роналдо фаворит пред Меси и Рибери

  Секој има свој фаворит, во исклучителна конкуренција на тројца најдобри во светот за минатата година постојат илјадници аргументи, но може да има само еден победник.  Кристијано Роналдо, Лео Меси и Франк Рибери се во најтесниот избор на ФИФА за фудбалер за 2013

 • Фудбал 10.01.2014 16:16

  Пандев останува во Наполи

  Најдобриот македонскиот фудбалер Горан Пандев до крајот на оваа сезона ќе игра во дресот на Наполи, откако раководството на небесно-сините упатија јасно НЕ за Фиорентина, која беше заинтересирана за негов трансфер.

 • Фудбал 10.01.2014 16:10

  Богатинов пред договор со Стеауа

  Нашиот репрезентативец Мартин Богатинов е прв кандидат за засилување на голманската позиција во романскиот шампион Стеауа.

 • Фудбал 10.01.2014 15:26

  Бошко Ѓуровски дебитира со Летонија

  Поранешниот учесник на ЕП од 2004-та, фудбалската селекција на Летонија ќе гостува на „Филип Втори“ Арената во Скопје на 5-ти март. Тоа ќе биде прв тест во овој деветмесечен вакуум период пред септемврискиот старт на квалификациите за Евро 2016-та во Франција.

 • Фудбал 10.01.2014 12:36

  Статистиката на страна на Мојс

  Манчестер јунајтед лошо ја почна сезоната, навивачите се незадоволни од остварувањата на англискиот шампион, па нормално е менаџерот Дејвид Мојс да биде

 • Фудбал 09.01.2014 14:09

  Грнчаров раскина со Ботев

  Спортскиот директор на бугарскиот прволигаш Ботев Пловдив Александар Александров не му го прости скандалот на Бобан Грнчаров и во договоро со управата на клубот, одлучи да го ослободи од обврските во клубот.

 • Фудбал 09.01.2014 12:22

  Меси се врати со голови

  Како вреден подарок спроти дербито  против Атлетико Мадрид навивачите на Барселона го доживуваат враќањето на Лионел Меси на теренот. Враќање  проследено со два гола во победата со 4:0 против Хетафе во Купот на Шпанија.

 • Фудбал 08.01.2014 15:27

  Хицлшпергер призна дека е геј

  За некого храброст, за некого срам. Поранешниот германски фудбалер Томаш Хицлшпергер призна дека е хомосексуалец.

 • Фудбал 08.01.2014 14:58

  Мојс на агендата на ФА

  Англиската фудбалска федерација ќе го разгледува поведението на менаџерот на Манчестер јунајтед, Дејвид Мојс, во врска со вчерашниот полуфинален натпревар од ФА купот против Сандерленд.

 • Фудбал 08.01.2014 14:48

  Фудбалскиот мундијал во Катар 2022 нема да биде налето

  Светската фудбалска асоцијација ФИФА најавува преседан каков што не памети најпопуларниот спорт. Мундијалот во Катар во 2022 нема да се одржи во лето, како што беше случај со сите деветнаесет претходно.

Pages