Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 13.12.2013 12:29

  ПСВ Ајндховен пак испадна во групната фаза

  Черноморец, Динамо Киев, Макаби Тел Авив, Марибор, Либерец и Свонси ги пополнија последните шест делчиња од 1/16-финалниот мозаик во фудбалската Лига Европа, по синоќешното 6.коло од групната фаза.

 • Фудбал 12.12.2013 15:53

  Ѓуровски верува во Македонија

  Долго време Бошко Ѓуровски се врати во македонскиот фудбал и тоа на клупата на репрезентацијата. И покрај неуспехот во квалификациите за бразилскиот мундијал, новиот селектор препознава квалитет во националната селекција.

 • Фудбал 12.12.2013 11:08

  Комплетирана листата на 1/8 финалистите

  По четири англиски и германски екипи, три шпански и „останатиот“ дел од Европа  кој го сочинуваат Франција,  Италија, Грција, Русија и Турција со по еден претставник,  е натпреварувачката структура од нокаут фазата во Лигата на фудбалските шампиони.

 • Фудбал 11.12.2013 13:00

  Милан и Ајакс во „клинч“ за осминафинале

  Пет празни осминафинални места вечерва ќе пополни Е – Х сегментот во Лигата на шампионите. Пресметката на некогашните европски прваци Милан и Ајакс ќе го промовира вториот осминафиналист од групата „Х“.

 • Фудбал 09.12.2013 23:18

  Завршни битки за останување во Лигата на шампионите

  Започнува сведувањето на сметките во групната фаза од Лигата на фудбалските шампиони. Вечер се отвораат вратите на 8 стадиони за екипите кои ги сочинуваат А, Б, Ц и Д групата.

 • Фудбал 09.12.2013 19:08

  Ставрев суди Австрија Виена-Зенит

  Најдобриот македонски фудбалски судија Александар Ставрев в среда ќе го води мечот Австрија Виена-Зенит, од шестото коло во групната фаза во Лигата на шампионите.

 • Фудбал 09.12.2013 18:49

  Турново есенски прволигашки лидер

  Без разлика на квалитетот, ова фудбалско првенство барем досега е најнеизвесното. Причина за тоа е фактот дека шесте екипи од горниот дел од табелата се во растојание од само седум бодови што теоретски значи дека сите се кандидати за титулата.

 • Фудбал 09.12.2013 16:45

  Хоризонт лидер до пролет

  Хоризонт, Вардар, Пелистер е редоследот на првите три екипи  во фудбалското првенство на Македонија по 19 одиграни кола. Редослед врз основа на соодносот на постигнати и примени голови, бидејќи сите три екипи овој дел од првенството го завршуваат со ист број на освоени бодови.

 • Фудбал 08.12.2013 22:07

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

  Богатство за престој на СП во Бразил

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

 • Фудбал 07.12.2013 15:37

  Групниот мундијалски мозаик е формиран

  Во Коста до Сауипе ждрепката е извлечена, почетниот мундијалски мозаик е формиран. Составот на групите најавува фантастично светско првенство кое од 12 јуни до 13 јули 2014 година ќе се игра во 12 градови во Бразил

  Составот на групите е следниов:

Pages