Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 05.12.2013 10:49

  Извлекувањето на жрепката под силно обезбедување

  Утрешното извлекување на жрепката за Светското првенство во Бразил, кое ќе се одржи во Коста до Сауипе  ќе биде со силно обезбедување. Повеќе од 3600 припадници на армијата на Бразил ќе ја гарантираат безбедноста на учесниците.

 • Фудбал 04.12.2013 16:34

  Бразука ќе се тркала на Мундијалот во Бразил

  Во Рио де Жанеиро е промовирана фудбалската топка со која ќе се играат натпреварите на СП во фудбал во Бразил.

 • Фудбал 04.12.2013 15:57

  „Романтичарите“ ги растажија битолчани

  Работнички и трет пат во меѓусебната куп традиција го елиминираше Пелистер бидејќи на битолскиот пораз од 1:0 одговори со триумфални 2:0 во реванш четвртфиналето.

 • Фудбал 04.12.2013 10:34

  Жрепката-прв чин од мондијалската еуфорија

  ФИФА го потврди најавеното дека при извлекувањето на  групите за светското првенство во Бразил ќе се раководи  според  ранг  листата на репрезентациите од октомври 2013 година.

  32-те земји учеснички на Мондијалот  ќе бидат извлекувани од четири сада:

 • Фудбал 03.12.2013 15:37

  Врвот за Вардар

  Фудбалерите на Вардар се вратија на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига. Шампионот победи на теренот на Гостивар со 2-1 во завршниот натпревар од 18-тото коло.

 • Фудбал 03.12.2013 14:43

  Дебармаалска романтика или битолска класика?

  Зад себе имаат солиден дел од сезоната, рамноправно конкурираат за првенствената титула, играат во добра форма и затоа Работнички и Пелистер подеднакво и со право целат на полуфиналето, па и на куп трофејот.

 • Фудбал 01.12.2013 19:32

  Вардар не играше, три екипи на врвот

  Шкендија и Пелистер не погодија во противничките мрежи во меѓусебниот дуел од 18-то прволигашко фудбалско коло. Иако натпреварот беше динамичен, лошите услови не дозволи стрелците да дојдат до израз.

 • Фудбал 29.11.2013 14:49

  Познати осумнаесет шеснаестинафиналисти

  Се расчистува ситуацијата пред завршното коло во 12-те групи во УЕФА Европа лигата...

 • Фудбал 29.11.2013 14:48

  Пелистер ја напаѓа Шкендија во Тетово

  Продолжува трката на водечката четворка во македонската фудбалска прволигашка конкуренција и неизвесната битка на речиси половина лига за избегнување на опасната зона.

 • Фудбал 28.11.2013 12:43

  Последна шанса за Бордо

  Осум екипи обезбедија пласман во шеснаестинафиналето од УЕФА Европа лигата уште по натпреварите од четвртото коло од групната фаза. Во петтото, Бордо има победнички императив против Ајнтрахт, доколку сака и на пролет да игра на интернационалната сцена.

Pages