Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 26.11.2013 11:57

  Се зголемува осминафиналното друштво

  Барселона и Атлетико Мадрид го обезбедија настапот во елиминацискиот сегмент од Лигата на шампионите на УЕФА уште по четвртото коло.

 • Фудбал 25.11.2013 16:34

  Нацијата верува - Пандев не е завршена приказна

  Откако Пандев ја официјализираше одлуката да и стави крај на кариерата во дресот со државниот грб, фудбалскиот немир кај нас доби уште поголеми димензии. со право! За македонската селекција тој е незаменлив елемент.

 • Фудбал 22.11.2013 15:28

  Домашен фудбал

  По прекинот поради настапите на нашата млада фудбалска репрезентација, продолжуваат и натпреварите во најсилната фудбалска конкуренција кај нас. Во 16-тото коло Работнички ќе ја пречека Шкендија, Вардар ќе и гостува на Брегалница, Гостивар ќе му биде домаќин на Напредок, а Металург на Пелистер.

 • Фудбал 21.11.2013 16:02

  Уругвај по 12-ти пат на мундијалите

  Квалитетот и бараж - системот според кој петопасираниот од јужноамериканските квалификации игра со преставник на Азија, му овозможија на Уругвај по 12-ти пат да биде дел од Светското првенство...

 • Фудбал 19.11.2013 16:13

  Победата - единствена опција!

  Шансите се реални, амбициите високи, но за да бидат целосно исполнети, во денешниот натпревар со Норвешка, македонските фудбалери до 21 година треба да размислуваат единствено за победа.

 • Фудбал 01.11.2013 13:22

  Атлетико Мадрид повторно на бод до Барселона

  На другите три вчерашни дуели од оваа рунда постигнати се следниве резултати: Виљареал - Хетафе 0:2, Атлетик Билбао - Елче 2:2 и Бетис - Леванте 0:0.

 • Фудбал 01.11.2013 13:20

  Рома постави нов рекорд во Серија А

   
   
  Досега рекордер беше тимот на Јувентус кој на стартот од сезоната 2005/06 оствари девет победи по ред. 
   
 • Фудбал 31.10.2013 15:30

  Десетта сезонска победа за Барселона во Примера

  Актуелниот шампион Барселона синоќа успеа да ја постигне 10.та победа во Шпанското фудбалско првенство. На гостувањето во Виго кај Селта, Барселона славеше со 3:0, а головите ги постигнаа: Алексис Санчез во 9.минута, Јоел Родригез (автогол) во 48.минута и Цеск Фабрегас во 55.минута. 
 • Фудбал 25.10.2013 11:49

  Уште три екипи со максимален учинок по третото коло од Лигата на шампионите

  По одигрувањето на синоќешните натпревари од третото коло од фудбалската Лига на шампионите уште три екипи продолжуваат со максимален учинок. Покрај Атлетико Мадрид, сега по девет бодови имаат и Реал Мадрид, ПСЖ и европскиот првак Баерн Минхен. 
   
 • Фудбал 18.10.2013 13:14

  Македонија со пад од 11 места на ФИФА листата

  Македонската фудбалска репрезентација по поразите од Велс и од Србија забележа нов пад на ранг листата на ФИФА објавена денеска и сега се наоѓа на 86.место. На претходното рангирање Македонија беше на 75.место.
   

Pages