Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 02.12.2015 22:09

  Шкендија го елиминираше Вардар

  Четири прволигаши останаа во конкуренција за пехарот во фудбалскиот Куп на македонија. Меѓу нив не е актуелниот шампион и рекордер со пет куп – трофеи, Вардар. Во полуфиналето влезе Шкендија којашто во два меча беше поуспешна од црвено – црните.

 • Фудбал 26.11.2015 14:15

  Селтик и Ајакс за европски опстанок

  Некогашните шампиони се далеку од европскиот фудбалски врв, па дури се мачат да опстанат и во УЕФА лигата.

 • Фудбал 25.11.2015 15:28

  Барселона, Баерн и Зенит со стил во осминафинале

  Победничката атмосфера од Сантијаго Бернабеу, Барселона ја преслика и на Камп Ноу. 6:1 против Рома на којашто не и е првпат да биде демолирана, затоа што од Баерн и од Манчестер Јунајтед губеше и со 7:1.

 • Фудбал 18.11.2015 19:15

  Познати 24 учесници на ЕУРО, ждрепката на 12 декември

  По “плеј оф“ мечевите за пласман на Европското првенство се комплетира мозаикот од 24 репрезентации кои ќе настапат на 15 континентален репрезентативен собир во Франција  следната година.
 • Фудбал 17.11.2015 18:11

  Уште две места за ЕУРО 2016

  И покрај тоа што УЕФА реши на европските првенства да играат 24 наместо 16 репрезентации, со драстично променливи игри и резултати коишто се карактеристика на недоволен квалитет, ние не можеме да стигнеме до баражите. Шансата ја користат други.

 • Фудбал 17.11.2015 18:10

  Вембли како Сталинград, Мидвеј, Ел Аламејн

  Франција жали, но нејзината репрезентација ќе игра фудбал. Според календарот случајно, според судбината можеби предодредено, само неколку дена по парискиот терор, „триколорите“ вечерва ќе истрчаат на „Вембли“ за натпревар со Англичаните.

 • Фудбал 16.11.2015 15:18

  Без потценување и против соседот на ФИФА листата

  Еден позитивен резултат може да охрабри, но не значи дека кризата преку ноќ заврши. По убедливата победа и добрата игра против Црна Гора, отимизмот во македонската фудбалска репрезентација е присутен, но исто така и свеста дека опуштање не смее да има ниту на контролниот дуел со Либан.

 • Фудбал 15.11.2015 19:30

  Штета, Македонија - Франција 2:2

  Нерешено против Франција обично би требало да значи задоволство, но овојпат чувството не  е комплетно позитивно затоа што репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година требаше, а не победи.

 • Фудбал 13.11.2015 19:44

  Македонија храбро против Франција

  Откако по стартниот пораз од Исланд, врза две победи против Украина и Северна Ирска, репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година влезе во игра за двете позиции што обезбедуваат директен пласман или бараж за Европското првенство.

 • Фудбал 12.11.2015 22:01

  Македонија- Црна Гора: Ново поглавје за македонската фудбалска репрезентација

  Ако е ова почеток на ново поглавје за македонската фудбалска репрезентација, тој е над сите очекувања.

Pages