Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 13.04.2017 18:16

  Андерлехт - Манчестер Јунајтед на МТВ1 во 21.05

  Андерлехт е во форма, лидер  е во белгиското првенство, Манчестер Јунајтед е петти во Англија, па Мурињо е се погласен дека УЕФА Европа лигата можеби е поголема шанса неговата екипа следната сезона да игра во елитното натпреварување.

 • Фудбал 24.03.2017 16:36

  Само победа и ништо друго за Македонија против Лихтенштајн

  Само со добар впечаток не се остваруваат резултати, па по четирите порази во квалификациите за Светското пр5венство во 2018-та, македонската фудбалска репрезентација е пред императив да триумфира. Против Лихтеншатјн, првпат и според квалитетот и по ФИФА рејтингот, Македонија ќе биде фаворит.

 • Фудбал 16.03.2017 16:05

  Трофејот од Супер купот пристигна во Скопје

  На 8 август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на големиот фудбалски настан – Супер купот на УЕФА, натпревар на кој во македонската престолнина ќе се сретнат двете најдобри екипи во Европа. Во насока на популаризација на овој настан трофејот од купот викендов ќе биде изложен во Скопје.

 • Фудбал 14.03.2017 16:07

  Две селекции со иста цел - успех

  Слатки маки по пласманот на репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година на Европското првенство, две селекции со слична цел, староседелците да одиграат квалитетен континентален шампионат, новата генерација да се пласира на следното првенство.

 • Фудбал 09.03.2017 14:25

  Лион - Рома ексклузивно на МТВ1 во 21.05

  Со европско реноме, но без трофеи Лион и Рома третпат ќе се соочат откако во 2007-ма Италијанците по 0:0 во Рим, на тогашниот Жерлан славеа со 2:0 во осминафиналето на Лигата на шампионите.

 • Фудбал 09.03.2017 08:11

  Барселона со неверојатен финиш стигна до четвртфиналето на ЛШ

  Фудбалерите на Барселона успеаја да направат подвиг откако во реванш осминафиналето од Лигата на шампионите синоќа успеаја да ја надополнат негативата од 0:4 од првиот дуел со ПСЖ и со победа од 6:1 на „Камп Ноу“ да се пласираат во следната рунда.

 • Фудбал 23.02.2017 16:40

  Стартни 1:0 за Фиорентина против Борусија Менхенгладбах

  Гостинската победа од 1:0, со слободниот удар на Бернардески во 44-та минута и овозможува стартна предност на Фиорентина, но Борусија се надева дека пропуштеното во добрата игра во Менхенгладбах ќе и се врати со позитивен резултат на Артемио Франки. 

 • Фудбал 16.02.2017 11:20

  Убедливи победи на Баерн и Реал во првите осминафинални натпревари од ЛШ

  Екипите на Баерн Минхен и на Реал Мадрид синоќа остварија убедливи победи против Арсенал, односно Наполи во првите осминафинални натпревари во фудбалската Лига на шампиони.

 • Фудбал 15.02.2017 10:37

  ПСЖ убедлив во првото осминафинале против Барселона во ЛШ

  Екипата на ПСЖ постигна убедлива победа на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против Барселона. Синоќа пред своите навивачи ПСЖ оствари сигурна предност од 4:0 во пресрет на реваншот.

 • Фудбал 14.02.2017 11:22

  Продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони

  По двомесечна пауза вечер продолжуваат натпреварите од фудбалската Лига на шампиони. Во Париз францускиот првак ПСЖ е домаќин на Барселона, додека во Лисабон Бенфика ја пречекува Борусија Дортмунд.
   

Pages