Фудбал

Блог вести

 • Фудбал 09.12.2016 23:08

  Генк последен меѓу привилегираните во нокаут фазата

  Маглата се крена во италијански Сасуоло, па во вчера одложениот натпревар во шестото коло на УЕФА Европа лигата, Генк го совлада истоимениот тим со 2:0 со головите на Хејнен и на Тросар. Со овој триумф, Белгијците го освоија првото место во групата Ф.

 • Фудбал 09.12.2016 23:02

  Најтрофејниот против актуелниот победник во полуфиналето

  Извлекувањето беше немилосрдно, па најголемите фаворити за двата пехара во македонскиот фудбал, најтрофејниот против актуелниот освојувач, ќе играат меѓусебе во полуфиналето на купот.

 • Фудбал 01.12.2016 23:06

  Македонија против еден шампион и двајца финалисти

  Кога на 11 октомври го остварија најголемиот успех, младите македонски фудбалери најавија дека не се задоволуваат само со учество на Европското првенство следната година во Полска.

 • Фудбал 23.11.2016 16:06

  Арсенал - ПСЖ за прво место и привилегии

  Арсен Венгер вели дека е луксуз во Лигата на шампионите по четири кола да се обезбеди нокаут фаза, но иако Арсенал и Пари Сен Жермен веќе се во осминафиналето, сепак имаат многу мотиви пред четвртиот меѓусебен дуел.

 • Фудбал 20.10.2016 17:09

  28 гола за полн сјај на Лигата на шампионите

  Голгетерски во полн сјај, втората половина од третото коло во Лигата на шампионите донесе 28 голови или во просек по три ипол по натпревар.

 • Фудбал 30.09.2016 14:39

  Победа и малку среќа за историја

  Изгледа едноставно, потребна е победа и малку среќа за најголем успех во историјата на македонскиот фудбал, пласман на младата репрезентација на Европското првенство.

 • Фудбал 29.09.2016 13:08

  Македонија по три бода против Израел и Италија

  Несреќниот пораз од Албанија е архивиран, но како 146-та, за македонската фудбалска репрезентација секој противник е голем предизвик.

 • Фудбал 12.09.2016 15:44

  Девет шампиони во 25-та сезона

  Дојде време за најдобриот светски клупски фудбал. Утре ќе стартува 25-та сезона на Лигата на шампионите, една од последите со учество на по некој клуб од послаборангираните европски лиги. Во стандарниот формат од осум групи со по четири екипи има девет континентални прваци.

 • Фудбал 06.09.2016 16:14

  Несреќен пораз на Македонија во доигрувањето

  Невремето во Скадар ги извлече Албанците од шокот, кога беа немоќни вчера беше причина за прекин на натпреварот, доигрувањето им донесе победа од 2:1 на стартот на квалификациите за Светското првенство во 2018-та година.

 • Фудбал 28.08.2016 18:13

  Жоао Марио во Интер

  Од ерата на Мурињо и на Пандев, Интер никако не може да тргне по вистионскиот пат којшто му одговара на богатото клупско реноме. Затоа во последните денови од преодниот рок, миланскиот клуб реши да направи значаен трансфер.

Pages