Кошарка

Блог вести

 • Кошарка 03.06.2015 12:28

  Самарџиски: „Ова ми е најдрага титула“

  МЗТ Скопје четврти пат се разбуди како шампион. Аеродромци и понатаму се доминантната сила во македонската кошарка. По Фени Индустри, Кожув и Работнички во изминатите три години, ниту Куманово не успеа да ги симне од престолот.

 • Кошарка 01.06.2015 20:27

  МЗТ води, Куманово се жали, кошарка нема!

  Иако не нуди квалитет во споредба со регионот, за пошироки рамки и да не зборуваме, македонската клупска кошарка го освојува почетокот и на овие спортски вести.

 • Кошарка 31.05.2015 22:49

  МЗТ Скопје триумфално низ Куманово

  Кошаркарите на МЗТ Скопје се единствените кои сезонава славеа во Куманово и со вториот триумф се доближија на победфа до четвртата шампионска титула. Аеродромци поведоа со 2:0 во финалчната плеј – од серија, откако слевеа во Куманово со 107:2102 по продолженија.

 • Кошарка 31.05.2015 22:42

  Втора титула за Бадел

  Продолжи доминацијата на Бадел во македонската женска кошарка. Скопјанки вторпат по ред се шампионки, а сезоната во којашто дебитираа во регионалното натпреварување ја зачинија со двојна круна и без пораз во домашните конкуренции.

 • Кошарка 29.05.2015 22:18

  МЗТ поведе со 1-0 против Куманово

  МЗТ Скопје ја потврди фаворитската улога против Куманово во првата пресметка од финалната серија до три победи во домашното кошаркарско првенство. Трикратниот и актуелен шампион на Македонија се радуваше со 94-79 во арената „Јане Сандански“.

 • Кошарка 24.05.2015 16:15

  Работнички по спас во Куманово, МЗТ по финале во Кавадарци

  Полуфинална разврска во само еден викенд, или пак мајсторки ќе решаваат за екипите коишто од петок ќе се борат за шампионската титула. Во Куманово и во Кавадарци вечер ќе бидат одиграни вторите натпревари од полуфиналните плеј-оф серии во домашното кошаркарско првенство.

 • Кошарка 23.05.2015 20:14
 • Кошарка 22.05.2015 09:37

  Голден Стејт води со 2:0

  Вориорс се изборија за победа и на втората средба во финалето на Западот и се во предност што е речиси недостижна за Хјустон.

 • Кошарка 21.05.2015 13:56

  Леброн и Смит ја приземјиа Атланта, Ленард ја предводи идеалната дефанзивна петорка

  Антиќ остана без поени во првиот финален дуел на Истокот, со 3 дефанзивни скокови и со по еден промашен шут за два и за три. Хокс ја загубија предноста домашен терен, во поразот 89:97 од Кавалирс. Блескаа Леброн со 31 поен и Смит со 28, кај поразените Тиг постигна 27.
   
 • Кошарка 20.05.2015 09:32

  Вориорс поведоа со 1:0

  Кари повторно го надигра Харден, Рокетс немаат лек за комплексот. Голден Стејт славеше со 110:106, за почетно водство во западната финална серија.
   

Pages