Кошарка

Блог вести

 • Кошарка 13.05.2015 14:36

  Џејмс и Џејмс повторно несопирливи

  Леброн Џејмс командуваше со Кавалирс, во победата за пресвртот 3:2, во источното полуфинале против Булс.
 • Кошарка 12.05.2015 12:44

  Атланта и Голден Стејт изедначија на 2:2

  Најдобрите екипи по конференции на крајот од регуларниот дел од сезоната во НБА Лигата, Атланта и Голден Стејт, со гостински победи ноќеска не дозволија да се најдат во негатива од 3-1 во полуфиналните серии од плеј-офот.

 • Кошарка 11.05.2015 15:22

  Кливленд израмни на 2:2 со Чикаго, ЛА Клиперс на чекор до триумф над Хјустон

  ЛеБрон Џејмс погоди со звукот на сирената и му донесепобеда на Кливленд во четвртиот натпревар од полуфиналната “плеј оф“ серија во Источната конференција во НБА лигата.

 • Кошарка 10.05.2015 20:28

  Водечките екипи по регуларниот дел во негатива од 2-1

  Атланта на Перо Антиќ губи со 2-1 во источното полуфинале на НБА плеј-офот против Вашингтон. Во идентична негатива е и најдобриот тим на Запад по регуларниот дел од сезоната, Голден Стејт, во полуфиналната серија со Mемфис.

 • Кошарка 09.05.2015 22:57

  Работнички до МЗТ Скопје, Кожув без плеј - оф

  Домашниот паркет беше неоисвоив во двата суперлигашки кошаркарски натпревари од саботната програма на осмото коло.

 • Кошарка 09.05.2015 17:31

  2:1 за Чикаго и за Клиперс

  Брејкот во полуфиналните конференциски НБА серии Чикаго и Клиперс го потврдија со победи во првите домашни натпревари за водство од 2:1. Булс славеа против Кливленд со 99:96, благодарение на тројката на Дерек Роуз со звукот на сирената. Роуз постигна 30 поени, 26 од нив во второто полувреме.

 • Кошарка 07.05.2015 15:40

  Изедначено на сите страни

  Под закана од негатива што е скоро невозможно да се надомести, Леброн и Харден ги возвратија ударите.

 • Кошарка 06.05.2015 16:07

  Атланта израмни на 1-1

  8 поени за 20-тина минути игра постигна Перо Антиќ во победата на Атланта над Вашингтон со 106-90, за израмнување на 1-1 во победи во полуфиналето на источната конференција во американската професионална кошаркарска лига.

 • Кошарка 05.05.2015 16:56

  Нема класично, но сите се дерби

  Силниот мајски ритам е корекција за изместениот календар во кошаркарскиот шампионат. Утрешното седмо суперлигашко коло не содржи класичен дерби дуел, но во оваа конкуренција сите екипи се кандидати за полуфиналето.

 • Кошарка 05.05.2015 13:32

  Двоен “брејк“ за Чикаго и ЛА Клиперс

  Кошаркарите на Чикаго славеа на гостувањето во Кливленд со 99 : 92 во првиот дуел од полуфиналната пресметка во Источната конференција. Шесткратниот шампион го доби првиот периодсо 27 : 15 но Кливленд ја сведе негативата на 5 разлика.

Pages