• Македонија 25.01.2014 12:38

  Ставревски ги врачи клучевите од станот на добитникот

  Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска ги врачи клучевите од станот на добитникот од наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“.

 • Македонија 24.01.2014 18:01

  Коалициските лидери не разговарале за предвремени избори

  Груевски  и  Ахмети , досега не  разговарале  за  предвремени  парламентарни  избори, тврди портпаролот  на  интегративците .  Актуелноста  на  темата во  јавноста , како  што  изјави  Османи , била  повод    да  побараат  отчет  од  партиските  функционери  за

 • Македонија 24.01.2014 17:29

  Почина „Орка“

  Втор ден ја нема Орка, миленичката на најмалите, но и на многу возрасни. Таа беше првата жирафа која пред три години се досели во главниот град.

 • Македонија 24.01.2014 16:54

  “Државно земјиште во Струмица”

  Министерството за транспорт ја спречило продажбата на државното земјиште во Струмица.

 • Македонија 24.01.2014 16:43

  Многу непознати за парцелата кај Народна Банка

  За градоначалникот  на Центар причина за поништување на одлуката за јавното наддавање за градежната парцела кај Народна банка бил притисокот на јавноста.

 • Македонија 24.01.2014 16:43

  Втор дел од екстерното тестирање

  Околу 20.000 матуранти на жешкото столче за вториот предмет. Немало проблеми.Слика слична од завчера - учениците велат дека прашањата биле лесни зашто биле објавени пред еден месец, но некои наишле и на материјал што не го учеле. 
   
 • Македонија 24.01.2014 16:38

  Градежна афера во Охрид

  Проблемот настанал пред неколку месеци кога на сопствениците на становите им било одбиено барањето за издавање на имотни листови,со образложение дека нивните станови се на листата на А.Д.

 • Македонија 24.01.2014 16:37

  Венизелос ги открива картите

  И во Вашингтон и во Брисел проблемот што Атина го има со нашето уставно име беше верен придружник на Евангелос Венизелос.  Како што јавува дописникот на МРТ од Атина, на денешниот брифинг во грчкото МНР шефот на грчката дипломатија информираше за активностите ш

 • Македонија 24.01.2014 15:51

  Метео

  Во првата полвина од викендов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд, а на планините со снег.

 • Македонија 24.01.2014 13:55

  Ќе се формира Државна клиника за кардиохирургија

  На денешната прес-конференција министерот за здравство Никола Тодоров рече, дека Државната кардиохирургија прво ќе биде сместена во објектот на Хируршки клиники се додека не заврши реализацијата на тендерот и градежните работи за реконструкција на Клиниката за кардиологија каде во иднина ќе биде

Pages