• Македонија 05.03.2014 08:57

  Регионална конференција за перење пари и корупција

  Јавни обвинители и инспектори од Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Босна и Херцеговина, Албанија и Косово, денеска и утре во Скопје ќе учествуваат на Регионалната конференција за перење пари и истраги поврзани со корупција.
   
 • Македонија 05.03.2014 08:54

  Јагниња за извоз има доволно

  На европскиот пазар годинава ќе можат да извезуваат четири регистрирани кланици. На почетокот од откупна сезона сточарите очекувааат до 180 денари килограм жива мера за јагне.

 • Македонија 04.03.2014 22:17

  Тешка сообраќајка во близина на МРТ

  Во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва на булеварот „Гоце Делчев“ во близина на Македонската радио телевизија едно лице е повредено и префрлено во Ургентниот центар.
   
 • Македонија 04.03.2014 18:43

  Последна седница на овој парламентарен состав

  Утре  единствената точка на дневен ред е предлог одлуката за распуштање на Парламентот. Ограничување за времетраењето на седницата нема. Координаторите на  парламентарното мнозинство со предлог по една дискусија од пратеничките групи пред гласањето.

 • Македонија 04.03.2014 18:33

  Над 63.000 потписи за кандидатура на Иванов

  „Со огромниот број на потписи и масовноста, граѓаните покажаа дека максимално застануваат зад актуелниот шеф на државата и претседателски кандидат на вмро-дпмне, во претседателската трка за втор мандат.

 • Македонија 04.03.2014 17:34

  Метео

  За подетални информации гледајте МЕТЕО со метеорологот Ирена Лазарова - Димитровска

   

   

 • Македонија 04.03.2014 16:05

  „Керозин“ на суд

  Продолжи судскиoт процес за случајот „Керозин“. Вештите лица главно останаа на вештачењето претходно доставено до судот со мали корекции.  Одговараа на прашања и на адвокатите на обвинетите.

 • Македонија 04.03.2014 15:32

  Цената на становите нема да паѓа!

  Градежниците годинава со полни раце работа.  Во Буџетот има повеќе пари за капитални инвестиции, почна изградбата на клучните инфраструктурни проекти. Ова ќе донесе зголеменангажман на целокупната градежна оператива.

 • Македонија 04.03.2014 14:30

  Попоски во посета на CERN

  Во рамките на својата посета на Женева, каде е учесник на Сегментот на високо ниво на Советот за човекови права, министерот за надворешни работи Никола Попоски оствари и посета во Европската организација за нуклеарно истражување (CERN), соопштија од Министерството. 
   
 • Македонија 04.03.2014 14:08

  Голема акција во комплекс клиники „Мајка Тереза“

  Во текот на акцијата работниците извршија кроење на крошните на дрвјата,  отстранувајќи ги старите, заболени и исушени гранки, коишто ги нагрдуваат дрвјата, а претставуваат и потинцијална опасност за минувачите, а исекоја и неколку исучени стари дрвја. 

Pages