• Македонија 15.03.2014 09:08

  Проширувањето ќе биде на агендата на самитот на НАТО

  Соединетите Американски држави целосно поддржуваат натамошно проширување на НАТО, одговори портпаролката на Стејт Департментот, Мари Харф, на прашањето од Македонската телевизија, дали американскиот државен секретар Џон Кери одговорил на писмото од 40-те конгре

 • Македонија 14.03.2014 18:17

  Кампања на Фејсбук и водење држава не е исто!

  Според аналитичарите, истражувањата покажуваат дека најсилен ефект за постигнување на добар резултат се средбите со граѓаните, на  второ место е ефектот на електронските медиуми а на последно се социјалните мрежи .

 • Македонија 14.03.2014 17:34

  Се градат нови станови за социјално ранливите семејства

  Тринаесетгодишната Ружа сега има своја соба. Има каде да ги покани другарките. Нејзината мајка, пак, и покрај тешката болест, сега е поспокојна, не се грижи за плаќањето кирија, посебно откако остана без работа.

 • Македонија 14.03.2014 17:13

  Шилегов не открива детали за спорните тендери

  Деновиве, медиумите опширно известуваа за сомнителни испорачани зделки во кој главен актер е Шилегов и фирми со звучни имиња спонзори на опозициската партија. „Семос“ не е единствената фирма на која и биле давани оспорени тендери.

 • Македонија 14.03.2014 17:02

  Електронска фактура меѓу аптеките и ФЗОМ

  Воведена е електронска фактура или поврзување меѓу аптеките и Фондот за здравствено осигурување со цел да се избегнат нервозите и грешките од минатото кои беа на товар на аптеките, соопшти директорката на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, Maja
 • Македонија 14.03.2014 16:53

  Младите бараат пракса!

  Вели дека компаниите не се доволно отворени за студентите,  не нудат пракса, а тоа за нив не влева надежи дека ќе дојдат до работно место.

 • Македонија 14.03.2014 16:19

  Петар Милошевски- спортски и човечки џин

  Се рашири злокобната вест за трагичниот крај на човекот кој зрачеше неизмерна топлина околу себе. Неверување и молк  дека си замина џинот меѓу стативите,  Петар Милошевски!Тој беше неодминлива и единствена појава во нашиот фудбал.

 • Македонија 14.03.2014 16:19

  Реномирани италијански хирурзи ќе работат на проектот Државна кардиохирургија

  Реномираните италијански кардиохирурзи Роберто Чини и Антонино Маруло директно ќе бидат вклучени во проектот Државна кардиохирургија. Тие ќе ги едуцираат македонските доктори преку пренесување на своето знаење, искуство, вештини и методи на работа, соопшти МИА.
   
 • Македонија 14.03.2014 16:07

  ИСЛАА го прослави својот трет роденден

  Иванов Школа за Лидери Алумни Асоцијација (ИСЛАА), во пријатна атмосфера и во духот на младоста вчера во хотелот „Стоун Бриџ“ со свечена прослава го одбележаа  својот трет роденден. Младите лидери му се заблагодарија на шефот за државата за огромната поддршка, разбирањето и несебичниот придонес о

 • Македонија 14.03.2014 15:54

  Бизнисмените Јорданов и Костовски уценувани од обвинетите во „Шпион“

  Да исплати милионска сума наводен долг или ќе објават дека Ремедика тргува со органи, а неговата ќерка шверцува дрога – ова го тврди бизнисменот Минчо Јорданов како сведок во случајот Шпион.
   

Pages