• Македонија 17.02.2014 09:16

  Ново Лото: Среќна добивка 6+1 уплатена во Гостивар

  Добивка 6+1 вредна 475.411 денари донесе вчерашното 14-то коло на Ново лото 7/34 на Државна лотарија на Македонија.
   
 • Македонија 17.02.2014 09:07

  Годишен брифинг на АРМ

  Претседателот на Република Македонија и врховен командант на вооружените сили Ѓорѓе Иванов денеска на брифингот за борбената готовност ќе биде информиран за реализацијата на плановите и задачите во 2013 година, согласно функционалните области на АРМ, а кои се однесуваат на персоналниот менаџмен
 • Македонија 16.02.2014 20:06

  Oрав: „Мора да го најдете соговорникот за името“

  „Не е конструктивно е да се изјавува дека не може ништо да се направи  во поглед на спорот за името“ – изјави  евроамбасадорот во Македонија Аиво Орав.

 • Македонија 16.02.2014 18:19

  Загина моторџија во Прилеп

  Денеска напладне се случи тешка сообраќајна несреќа во центарот на Прилеп, пред градската пошта, во која животот го загуби 42 годишен мотоциклист. Загина  прилепчанецот Зоранчо Спиркоски.

 • Македонија 16.02.2014 18:06

  Експлозија во Тетово, пет деца повредени

  Пет деца, од кои две посериозно, се повредени во експлозија на засега неутвредена направа што се случила околу 16:45 часот на улицата „29 ноември“ во ромското маало во Тетово.

 • Македонија 16.02.2014 17:45

  Метео

  Гледајте метео со Наташа Алексоска

   

 • Македонија 16.02.2014 16:07

  Нема докази за труење со гас

  Според досегашните анализи нема никаков доказ дека станува збор за труење со гас. Наставниците и учениците од Гостивар на своја одговорност вчера ја напуштија Клиниката за токсикологија.

 • Македонија 16.02.2014 15:28

  Компјутерска проверка и увид во избирачкиот список

  Сите кои сакаат да проверат дали ги има во избирачкиот список  за да може да гласаат тоа можат да го сторат во во подрачните единици и канцелариите на Државната изборна комисија. Проверката ќе трае до 7- ми март.

 • Македонија 16.02.2014 14:54

  Трансплантирани се два бубрега од починат донор

  Министерот за здравство Никола Тодоров и тимот лекари што работеле на трансплантацијата денеска му се заблагодарија на семејството на донорот, кое, како што рекоа, ја почуствува големината на тоа да се овозможи да се спасат други два животи.

 • Македонија 16.02.2014 14:40

  МВР ќе санкционира 36 вработени

  Министерството за внатрешни работи во текот на изминатата недела по спроведена дисциплинска постапка донесе решенија против 36 вработени поради сторени повреди во работењето.

Pages