Евроинтеграции

Нема „План Б“

Референдумот е историска можност за земјава, секој треба да излезе на гласање, од тоа зависи европската интеграција на земјава- порачаа европратениците Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн...

Повеќе
Социјала

Детска сиромаштија

Статистиката покажува дека секое четврто дете во земјава е сиромашно. Две од три деца не го продолжуваат ни школувањето. Новата социјална реформа ќе ги ублажи последиците...

Повеќе
Политика

Уставни измени по референдумот

Во идниот период многу маски ќе паднат, рече министерката Шекеринска критикувајќи го ставот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои се изјаснија дека нема да гласаат за уставните измени...

Повеќе
САД- КИНА

Трговска војна

Пекинг бара Вашингтон да ги повлече санкциите воведени кон кинеската армија поради набавката на руски авиони и ракети. Кина, пак, најави дополнителни царини за американските производи...

Повеќе
  • Додавката „Северна“ нѐ боли сите исто, но нема друга Македонија освен нашата, со тоа ќе биде призната од цел свет и ќе заврши понижувањето со ФИРОМ- премиерот Заев по средбата со потспретседателот на САД, Мајк Пенс, од Вашинготн ја повика опозицијата да биде против бојкот на 30-ти септември...

  • Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

  • Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

    Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

    Состојки: