Премиер лига: Манчестер Сити и Њукасл го комплетираат првото коло

20.08.2013 12:59

Со дуелот што се игра вечерва од 21 часот меѓу Манчестер Сити и Њукасл ќе биде комплетирано 1.коло од новата сезона од Премиер лигата

Со дуелот што се игра вечерва од 21 часот меѓу Манчестер Сити и Њукасл ќе биде комплетирано 1.коло од новата сезона од Премиер лигата. На вчера одиграните натпревари: Челзи  - Хал 2:0 и Кристал Палас - Тотенхем 0:1.
 
Во саботата се случи и најголемото изненадување на колото, откако Арсенал загуби дома од Астон Вила со 3:1, додека на другите натпревари беа постигнати следниве резултати: Свонси - Манчестер Јунајтед 1:4, Норвич - Евертон 2:2, Сандерленд - Фулам 0:1, ВБА - Саутемптон 0:1, Вест Хем - Кардиф 2:0 и Ливерпул - Стоук 1:0.