Кошарка

Четврти пораз за македонските јуниорки

27.07.2016 20:39

Во обидот да го избегне подледното место, Македонија ќе игра во групата за пласман од 17-та до 19-та позиција...

Македонската ререзентација за кошаркарки до 18 години реди само порази на Европсото првенство - Б дивизија во Сараево, БиХ. Нашите јуниорки загубија и од Англија со 67:41 и по поразите од Грција, Република Ирска и од Естонија останаа псоледни во групата Ц. Најрасположена во македонската селекција била Спировска со 13 поени и со 5 скока.

Во обидот да го избегне подледното место, Македонија ќе игра во групата за пласман од 17-та до 19-та позиција против Албанија в сабота и со Романија в недела.