Ѓорческа повторно на 192. место на ВТА листата

13.02.2017 20:27

Ѓорческа има 284 поени, а на новото рангирање има еден поен освоен на фјучрсот во Гренобл каде беше елиминирана во 1. коло.

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа на денеска објавената ВТА листа има скок од четири места и се врати на 192. место што е повторување на нејзиниот најдобар ранг.

Ѓорческа има 284 поени, а на новото рангирање има еден поен освоен на фјучрсот во Гренобл каде беше елиминирана во 1. коло.

Во конкуренција на двојки нашата тенисерка е на 137. место со 539 поени.

Втората македонска тенисерка која има ранг Магдалена Стоилковска се наоѓа на 1.237 место, а во двојки е рангирана на 1.170 место.