Метео: Сончево и топло и во наредните денови

20.03.2017 12:22

Сончевото време ќе продолжи и во наредните денови со натпросечни температури за овој период од годината.

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло  време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Попладне во западните делови ќе има услови со мала веројатност за ретка појава на краткотраен слаб дожд.

Сончевото време ќе продолжи и во наредните денови со натпросечни температури за овој период од годината.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска