Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

19.05.2017 16:05

Од недела следува период на променливо време со локални врнежи од дожд на места поројни со грмежи и засилен ветер од севереозападен правец.

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер.

Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови.

Од недела следува период на променливо време со локални врнежи од дожд на места поројни со грмежи и засилен ветер од севереозападен правец.

Температурите ќе бидат во опаѓање.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска