Вардар ги доби противниците од групата од Лига Европа

25.08.2017 14:22

Противници на Вардар се екипите на Зенит од Русија, Реал Сосиедад од Шпанија и Розенборг од Норвешка.

Македонскиот фудбалски првак Вардар на извлекувањето на групите од Лига Европа ги доби ривалите. Вардар беше извлечен како последен и тоа е во псоледната група Л.

Противници на Вардар се екипите на Зенит од Русија, Реал Сосиедад од Шпанија и Розенборг од Норвешка.

Сите три екипи имаат учество во Лигата на шампионите.

Натпреварот од првото коло се игра на 14.септември, а распоред на дуелите УЕФА ќе го објави во најкус можен рок.