МЗТ Скопје гостува кај Игокеа

16.10.2017 12:36

„Штрковите“ на овој дуел влегуваат по серијата од три порази, два во АБА и еден во домашното првенство.

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва гостува во Александровац кај Игокеа во последниот натпревар од 4.коло на регионалната АБА лига.

„Штрковите“ на овој дуел влегуваат по серијата од три порази, два во АБА и еден во домашното првенство.

Игокеа е фаворит и со евентуална победа ќе се изедначи со водечките на табелата Црвена ѕвезда и Будуќност.

Почетокот на натпреварот е закажан за 21 часот.