Метео: Променливо облачно, локален дожд и слаб снег на планините

07.02.2018 13:53

Попладне облачноста ќе се намали и ќе настапи стабилизирање на атмосферата.

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во утринските часови на места ќе има појава на локален дожд и слаб снег на планините.

Попладне облачноста ќе се намали и ќе настапи стабилизирање на атмосферата.

Максималната дневна температура ќе достигне до 16 степени. Во петок се очекува преодно стабилизирање а за време на викендот нови врнежи.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска