НБА

Мајами обезбеди учество во НБА плеј-офот

04.04.2018 16:35

„Жешките“ од Мајами дојдоа до биланс 42-36 (победи-порази), доволно за пласман меѓу осумте најдобри во Источната конференција.

Кошаркарите на Мајами изборија учество во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако ноќеска забележаа победа над Атланта со 101:98.

„Жешките“ од Мајами дојдоа до биланс 42-36 (победи-порази), доволно за пласман меѓу осумте најдобри во Источната конференција.

За последното слободно место во плеј-офот од Истокот се борат Милвоки и Детроит.