Метео: Променливо време, температура до 32 степени

05.06.2018 15:28

Кон крајот на денот ќе настапи стабилизирање на атмосферата...

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и на повеќе места нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Кон крајот на денот ќе настапи стабилизирање на атмосферата. Максималната температура ќе достигне до 32 степена.

Во четврток се очекува постабилно и потопло време.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска