Метео: Продолжува сончевото и топло време

10.08.2018 14:51

Во наредните денови температурите ќе останат високи без тенденција за опаѓање.

Сончевото и топло време во Македонија ќе продолжи и во текот на викендот. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и северен правец.

Во наредните денови температурите ќе останат високи без тенденција за опаѓање.

Од вторник попладне ќе има услови за изолирана појава на локален дожд на планините.

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска