Ракомет

Блог вести

 • Ракомет 15.01.2014 18:29

  Самоувереност, зашто да не

  На прашањето дали е реално сценариото македонската ракометна репрезентација и со пораз од Австрија да ги продолжи настапите на европското првенство во Данска нашиот репрезентативец Бранислав Ангеловски одговара со прашање: „ А зашто да чекаме други да ни ја реш

 • Ракомет 15.01.2014 16:10

  Без Стојчевски до крај

  На вчерашниот натпревар против Чешка нашиот ракометар Никола Стојчевски ја обнови повредата на препоните и според докторот на репрезентацијата ќе мора да одмара најмалку 10-тина денови или до крајот на европското првенство.

 • Ракомет 15.01.2014 16:07

  Ништо не е изгубено

  Со победа над Чешка ке бевме сигурни, но и бодот по ремито 24-24 најверојатно ке биде доволен за пласман на македонската ракометна репрезентација меѓу најдобрите 12-ет на европскиот шампионат.

 • Ракомет 15.01.2014 13:36

  Начевски и Николов ќе судат Шведска-Белорусија

  На четвртиот натпреварувачки ден на ЕП во Данска, својот прв „настап“ ќе го има и најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски / Славе Николов. Тие се делегирани да го водат натпреварот меѓу Шведска и Белорусија од 2.коло во групата Д во Копенхаген.

 • Ракомет 14.01.2014 20:20

  Реми со Чешка!

  Македонските ракометари одиграа нерешено со Чешка 24-24 во второто коло на Европското првенство во Данска. Бодот е голем затоа што ги отвора портите кон втората фаза од шампионатот.

 • Ракомет 14.01.2014 14:22

  Не е последна, но е шанса што не се пропушта

  „Свежи сме,одморни, ќе биде прав натпревар“- го пренесува Филип Миркуловски расположението кај нашите ракометари на неколку часа пред натпреварот со Чешка од второто коло во А групата на европското првенство во Данска.

 • Ракомет 14.01.2014 11:57

  Одлука за второто коло

  Најдобрите македонски ракометари денеска го играат клучниот натпревар за пласман во главната рунда на ЕП во Данска.

 • Ракомет 13.01.2014 13:38

  Големи сме, ќе го покажеме тоа

  Свесни за укажаната шанса со победа над Чешка да обезбедат втора фаза, нашите ракометари во Данска се оптимисти пред утрешниот дуел.

 • Ракомет 13.01.2014 13:22

  Не Маседониа, туку Македонија

  Прекрасно беше да се биде македонец вчервечер во салата во Хернинг.

 • Ракомет 13.01.2014 12:20

  Победата заслужена, поразот превисок

  Данска заслужено ја победи нашата најдобра ракометна репрезентација, но поразот на крајот се чини беше превисок во однос на прикажаното-беше оценката на селекторот Обрван на денешниот брифинг со македонските новинари во Хернинг.

Pages