Ракомет

Блог вести

 • Ракомет 13.12.2013 16:44

  Металург по втора победа против Загреб

  Дали слаб ден на младиот тим на Загреб или разликата во квалитетот е евидентна и пресудна за победата на ракометарите на Металург пред 7 дена, ќе покаже 13-тиот СЕХА дуел за гостите, а 10-ти за сините.

 • Ракомет 13.12.2013 16:30

  20 години радост, успеси, тага

  20 години низ кои ракометот се промовира во спорт број 1 во Македонија, 20 години од првиот натпревар на македонската ракометна репрезентација.

 • Ракомет 12.12.2013 15:55

  Падна митот за Кил

  Во 1/8 финалето на Германскиот Национален Ракометен Куп, екипата на Рајн Некар Левен го совлада и го елиминира Кил на гостински терен (30:32), со што е прекината серијата на домаќинот без пораз во ова натпреварување уште од далечната 1990-та година.
   
 • Ракомет 12.12.2013 15:43

  Секое натпреварување е приказна за себе

  На прес конференција селекторот на македонската ракометна репрезентација се произнесе за целите,изборот на играчи и планот за подготовки пред европското првенство во Данска.

 • Ракомет 11.12.2013 14:58

  Вугринец и Прибак , Македонци

  Владата на Република Македонија на денешната седница позитивно се произнела по барањето за добивање на македонско државјанство на ракометарите Ренато Вугринец и Немања Прибак.

 • Ракомет 11.12.2013 14:25

  Бразилките ги шокираа Србинките

  Третото коло беше несреќно за домашните ракометарки Србинките на светскио ракометен собир, кои го играат под притисок уште од премиерата и кои резултираше сега со пораз од Бразил 23:25.

 • Ракомет 11.12.2013 12:52

  Македонија е екстремно опасна

  На еден месец до почетокот на европското ракометно првенство во Данска, репрезентацијата на Чешка е подготвена да биде пријатно изненадување на собирот на најдобрите европски репрезентации.

 • Ракомет 10.12.2013 14:00

  Прибак сака да игра за Македонија ама нема пасош

  Ракометарот на Вардар Немања Прибак нашол заеднички јазик со РФМ да и помогне на нашата селекција на идното Европско Првенство во Данска.

 • Ракомет 10.12.2013 11:30

  Комплетирано второ коло, старт на третото на Светското во Србија

  Очекувани резултати се забележаа и по комплетирањето на второто коло во групите Ц и Д одиграни вчера во Зрењанин и Нови Сад.

 • Ракомет 08.12.2013 14:02

  Првенче за Металург во Загреб

  Лесно, рутинирано, на разлика во квалитет екипата на Металург го доби големото дерби од Сеха лигата против актуелниот шампион во регионалното натпреварување Загреб.

Pages