Спорт

 • Фудбал 23.11.2016 16:06

  Арсенал - ПСЖ за прво место и привилегии

  Арсен Венгер вели дека е луксуз во Лигата на шампионите по четири кола да се обезбеди нокаут фаза, но иако Арсенал и Пари Сен Жермен веќе се во осминафиналето, сепак имаат многу мотиви пред четвртиот меѓусебен дуел.

 • Кошарка 13.11.2016 14:37

  Ништо ново во Ново Место

  Само едно добро полувреме и се разбира нов пораз на МЗТ Скопје во Јадранската лига. На паркетот кај Крка со 97-87, иако македонскиот првак имаше контрола во првите 20 минути.

 • Ракомет 29.10.2016 19:54

  Деветта победа на Вардар во СЕХА

  Трета сезона по ред, Вардар двапати слави против Татран во регионалната лига. Денеска без да се потроши, со одмор за петмина стандардни ракометари, црвено-црните во „Арена“ во Прешов ја забележа 13-тата победа во 15-от сезонски натпревар, деветта во десеттиот настап во СЕХА.

 • Ракомет 22.10.2016 21:36

  ППД Загреб – Вардар 28:27

  И во петтиот обид во Лигата на шампионите Вардар не го победи Загреб. Иако водеше со 17-12 на полувреме и имаше контрола на резултатот, сепак не успеа да остане непоразен. На крајот на семафорот пишуваше 28-27. Откако ја испушти контролата на резултатот, и среќата побегна од македонскиот првак.

 • Фудбал 20.10.2016 17:09

  28 гола за полн сјај на Лигата на шампионите

  Голгетерски во полн сјај, втората половина од третото коло во Лигата на шампионите донесе 28 голови или во просек по три ипол по натпревар.

 • Кошарка 12.10.2016 20:31

  Болен пораз на МЗТ кај Лиеткабелис (90:89)

  Од дното до врвот, а на крајот пак пораз. На тој начин може да се опише гостувањето на МЗТ Скопје кај Лиеткабелис во првото коло од Еврокупот.

 • Ракомет 12.10.2016 17:05

  Вардар против Извиѓач како подготовка за Сегед

  Првиот против последниот, најдобриот напад против најслабата одбрана, двојниот шампион против повратникот, искуството против младоста, сите елементи се на страната на Вардар во мечот од шестото коло против Извиѓач, но најмногу квалитетот.

 • Ракомет 12.10.2016 10:36

  ППД Загреб – Металург 29:20

  Загреб беше фаворит и лесно го совлада Металург. Му требаше победа и ја оствари, и тоа најубедливо досега во меѓусебните дуели.

 • Прва победа на Стефановски во ЕТЦЦ

  Првапат со возило со нова спецификација и веднаш одличен спортски резултат. Игор Стефановски ја забележа првата победа во Европскиот куп за туристички автомобили, а Швајцарецот Крис Рихард стана шампион за 2016-та во оваа автомобилистичка категорија.

 • Кошарка 01.10.2016 20:25

  Крка – Карпош Соколи 81:64

  Со само десетина добри минути не може да се избегне пораз во Јадранската лига. Квалитетот на АБА друштвото Карпош Соколи го почувствува во Ново Место.

Pages