Спорт

 • Кошарка 08.12.2013 22:11

  Ниту една предност не е доволна

  Иако водеше со 18 поени, МЗТ Скопје загуби од Широки со 67-63 по дополнителните пет минути на гостувањето во „Пецара“.

 • Фудбал 08.12.2013 22:07

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

  Богатство за престој на СП во Бразил

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

 • Формула 1 08.12.2013 22:01

  Ферари победува,ама во место

  Втора година по ред тимот на Ферари ја добива  наградата на Скај спорт Ф1 телевизијата за најдобро просечно време про менувањето на пневматиците во изминатата сезона. Болидите на Ферари во 2013-тата 90 пати менувале при што само 11 пит-стопа траеле подолго од 3 секунди.

 • Кошарка 08.12.2013 14:07

  Шампионот не губи трипати по ред

  Ни крива, ни должна, Минесота скапо ја плати цената што актуелниот НБА шампион Мајами доживеа два пораза едноподруго. „Жешките“ ноќеска триумфираа убедливо на теренот на Тимбервулфс со 103-82, понесени од ефектот на Леброн Џејмс, кому му недостигаа две асистенции за да оствари „трипл дабл“.

 • Ракомет 08.12.2013 14:02

  Првенче за Металург во Загреб

  Лесно, рутинирано, на разлика во квалитет екипата на Металург го доби големото дерби од Сеха лигата против актуелниот шампион во регионалното натпреварување Загреб.

 • Кошарка 08.12.2013 13:55

  Живот посветен на Бога и на народот

  Седми пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата, втор во серија по огромно водство за македонскиот шампион. Аеродромци испуштија 18 поени предност на полувремето, на гостувањето кај Широки и остануваат без триумф на страна.
 • Ракомет 07.12.2013 16:23

  Србија отвори победнички

  Потешко од очекувањата cрбинките пред своите фанови до победа на отворањето на Светскиот шампионат над јапонките, во меч во кој cрпските ракометарки влегоа како апсолутни фаворитки.

 • Кошарка 07.12.2013 16:20

  Пресвртница против Широки

  МЗТ Скопје Аердором денеска ќе му гостува на Широки во 11.коло од Јадранската лига. Македонскиот првак лани двапати триумфираше против ривалот од Босна и Херцеговина, а на идентичене епилог се надева и на овој дуел со оглед дека ќе игра против една од најслабите екипи во АБА друштвото.

 • Кошарка 07.12.2013 15:47

  Атланта победува без Антиќ

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ преседе на клупата без да стапне на паркетот во уште еден НБА-натпревар којшто неговата Атланта го реши во своја корист.

 • Фудбал 07.12.2013 15:37

  Групниот мундијалски мозаик е формиран

  Во Коста до Сауипе ждрепката е извлечена, почетниот мундијалски мозаик е формиран. Составот на групите најавува фантастично светско првенство кое од 12 јуни до 13 јули 2014 година ќе се игра во 12 градови во Бразил

  Составот на групите е следниов:

Pages