Спорт

 • Фудбал 28.11.2013 12:24

  Лигата на шампиони во полн сјај

  Лигата на шампиони- моќна,инспиративна...! Фудбалски раскошна е уште во оваа рана фаза на групното чистилиште. Како ли ќе биде на пролет кога клубовите ќе истрчуваат еден на еден, гради в гради!

 • Кошарка 28.11.2013 11:45

  Сан Антонио загуби, на врвот Индијана

  Сан Антонио го загуби дербито на западот во Оклахома со 94-88, а тоа го искористи Индијана, која со лесниот триумф на гостувањето кај Шарлот со 99-74 стана сопственик на најдобриот биланс во НБА лигата досега.

 • Фудбал 27.11.2013 21:43

  Слободни се десет осминафинални места

  Осум екипи веќе обезбедија настап во нокаут фазата од Лигата на фудбалските шампиони. Во вечерашните натпревари од петтото коло од А - Де половината тоа може да го стори и Манчестер јунајтед доколку победи во Леверкузен на теренот на Баер.

 • Фудбал 27.11.2013 21:41

  Челзи во 1/8-финалето, уште пет празни места од „Е-Х“ групите во ЛШ

  Челзи е петтиот тим што избори осминафинале, иако вторпат сезонава загуби од Базел. И со поразот од 1-0 во Швајцарија ја остави зад себе ланската елиминација и како прв во групата “Е“ ќе го дочека последното коло, бидејќи Шалке 04 одигра 0-0 кај Стеауа.

 • Фудбал 27.11.2013 21:37

  Пелистер на врвот

  Со серија од четири победи Пелистер изби на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига по некомплетното 17.коло. Битолскиот тим денеска го совлада Гостивар пред своја публика со 1-0 со голот на Воденичаров во 75. Минута.

 • Кошарка 27.11.2013 17:47

  Макаби е подготовка за Цибона

  Без поголеми амбиции МЗТ Скопје ќе гостува во Хаифа кај Макаби во седмото коло од Еврокупот.
 • Фудбал 26.11.2013 13:01

  Бошко Ѓуровски – нов селектор

  Бошко Ѓуровски ќе биде новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација. Поранешниот репрезентативец ја доби довербата на Фудбалската федерација на Македонија и од 1.јануари 2014, во наредните две години, ќе го предводи националниот тим.

 • Ракомет 26.11.2013 12:32

  Магдинчев го гради тимот

  Македонските ракометарки го одржаа првиот тренинг пред учеството на пријателскиот турнир во Врњачка бања од 29.ноември до 1.декември.

 • Кошарка 26.11.2013 12:17

  Нема запирање за Сан Антонио и за Индијана

  Продолжи победничкиот чекор на Сан Антонио и на Индијана во НБА лигата. Водечките екипи во двете конференции во ноќешните натпревари го искористија домашниот паркет.

 • Кошарка 26.11.2013 12:02

  Шампионот гостува во Куманово

  По трите победи на претходните четири натпревари, кошаркарите на Куманово денеска ќе го пречекаат Галил Гилбоа во Балканската лига. Македонскиот претставник ќе има тешка задача против шампионот во БИБЛ од минатите две сезони.

Pages