Стил

Блог вести

 • Стил 04.08.2016 13:35

  Најскапите смартфони обложени со мермер, дијаманти и кожа од алигатор

  Ако имате пари повеќе од што има жители во вашата држава, тогаш веројатно ви треба телефон кој ќе го имате вие и само мал број богати среќници. Овие убавци се изработени од најнеобични материјали, а често се украсени и со злато или дијаманти.
   
 • Стил 16.06.2016 11:40

  Се изнајмува суперјахта за 700.000 евра неделно

  Ако имате вишок 700.000 евра можете да ја изнајмите најголема суперјахта во светот, која е во приватна сопственост. Тоа е цена за седум дена  користење на овој луксузен брод. Јахтата Лорен Л. е долга 90 метри, а е во сопственост на компанијата „Титан Брокер“.

 • Стил 19.05.2016 10:50

  Дијамантот „Син Опенхајмер“ продаден за рекордни 57,6 милиони долари

  Дијамантот „Син Опенхајмер“ беше продаден синоќа на аукција во Женева за рекордни 56,837 милиони швајцарски франци (57,6 милиони долари), соопшти организаторот на аукцијата, британската аукциска куќа „Кристис“.

 • Стил 04.05.2016 11:39

  Ова е најпосакуваниот недвижен имот

  Куќа на дрво неодамна од страна на водечките светски магазини за дизајн и архитектура е прогласена за најпосакуван недвижен имот на глобалниот пазар.

 • Стил 18.04.2016 12:27

  Ѕвезда меѓу хотелите

  Кога на Булеварот на славните и објектите би можеле да добијат своја ѕвезда, овој хотел сигурно би ја имал.

 • Стил 05.02.2016 11:31

  Њујорк- најпопуларна дестинација за туристите

  Дали можете да претпоставите кој град во САД е најпопуларна дестинација за странските туристи?

  Шеста година по ред бројот на туристите во Њујорк расте, речеиси 60 милиони луѓе го посетиле овој град минатата година.

 • Стил 20.01.2016 12:03

  Правила за пронаоѓање на вистинска љубов

  Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да успеат во тоа, а причината е нивниот начин на размислување. 
   
  Имаат отворен ум
   
 • Стил 18.12.2015 14:36

  Божиќниот пазар во Нинберг – еден од најубавите во Европа

  Нинберг, градот на прочуениот ренесансен графичар Албрехт Дурер, град познат по импозантниот средновековен кралски дворец или Нацистичкиот документационен центар; специфичниот германски колбас, црвеното пиво или традиционалниот леб со ѓумбир.

 • Стил 01.12.2015 11:45

  Која е тајната на младешкиот изглед?

  На популарната Фејсбук страница „Humans of New York“, фотографот Брендон Стантон секојдневно објавува животни приказни на луѓето кои ги фотографира, а сега успеа со објективот да овековечи човек, кој за само неколку часа стана инспирација за илјадници луѓе.

 • Стил 11.11.2015 11:56

  Кои се најдобрите дестинации за зимско летување?

  Египет долго време важеше за омилена дестинација за зимски „летувања“. Меѓутоа поради турбулентните политички промени, заканите од терористи и целокупната влошена безбедноста состојба, туристите во поголем број некое време сигурно нема да се вратат во оваа африканска земја. 
   

Pages