Кошарка

Блог вести

 • Кошарка 26.05.2018 10:43

  Работнички нов шампион на Македонија

  Работнички е новиот шампион на Македонија, откако и во третиот натпревар од финалната серија го совлада МЗТ Скопје со 87:84.

 • Кошарка 16.04.2018 11:49

  Леброн: Сум губел и со 3-1

  Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс, не е многу загрижен по поразот од Индијана на стартот од разигрувањето за титулата во НБА лигата.

  Кливленд синоќа загуби на домашен терен од Индијана со 98:80 во серијата прв до четири победи.

 • Кошарка 04.04.2018 16:35

  Мајами обезбеди учество во НБА плеј-офот

  Кошаркарите на Мајами изборија учество во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако ноќеска забележаа победа над Атланта со 101:98.

  „Жешките“ од Мајами дојдоа до биланс 42-36 (победи-порази), доволно за пласман меѓу осумте најдобри во Источната конференција.

 • Кошарка 16.02.2018 11:51

  Најбрз „трипл-дабл“ во историјата

  Србинот Никола Јокиќ го води Денвер самоуверено кон плеј-офот во НБА, а изминатава ноќ фановите на „нагетс“ уживаа во една од најсилните презентации во сезоната.

 • Кошарка 22.01.2018 20:58

  Нов пораз на МЗТ Скопје Аеродром

  Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот Црвена Звезда со 92:58. За евролигашот од Белград ова беше 14-та победа.

 • Кошарка 04.12.2017 11:47

  Вестбрук со седми трипл- дабл оваа сезона

  Најдобриот кошаркар на Оклахома, Расел Вестбрук ноќеска имаше голем придонес во триумфот на неговиот тим над Сан Антонио со 90:87.

 • Кошарка 21.11.2017 11:28

  16. триумф по ред на Бостон Селтикс

  Кошаркарите на Бостон Селтикс го запишаа 16. триумф по ред откако ноќеска се радуваа на гостувањето кај Далас Маверикс. Резултатот по основните 48 минути беше 96:96, а по продолжението Бостон победи со 110:102.

 • Кошарка 14.11.2017 10:20

  Њујорк прокоцка 23 поени предност против Кливленд

  Кошаркарите на Њујорк Никс ноќеска се поразени од Кливленд Кавалирс со 104:101 во натпревар одигран во „Медисон Сквер Гарден“.
   
 • Кошарка 30.10.2017 20:47

  Убедлив пораз на МЗТ Скопје на гостувањето кај Црвена ѕвезда

  Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром го претрпе и четвртиот пораз во регионалната АБА лига.

 • Кошарка 16.10.2017 12:36

  МЗТ Скопје гостува кај Игокеа

  Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва гостува во Александровац кај Игокеа во последниот натпревар од 4.коло на регионалната АБА лига.

  „Штрковите“ на овој дуел влегуваат по серијата од три порази, два во АБА и еден во домашното првенство.

Pages