Тенис

Блог вести

 • Тенис 18.04.2014 20:49

  Надал во аут, Федерер-Ѓоковиќ за финале

  Федерер-Ѓоковиќ и Ферер-Вавринка ќе играат во полуфиналето на мастерс тенискиот турнир во Монте Карло. Четвртфиналето донесе неизвесност, пресврти  и елиминација на светскиот рекет број 1 и рекордерот со 8 трофеи од Монако, Рафаел Надал .

 • Тенис 17.04.2014 18:22

  Гарсиа-Лопез го комплетира 1/4финалето

  Со комплетен пресврт шпанецот во осминафиналето го елиминира 5-от носител Томаш Бердих. Чехот го доби првиот сет до 6-4, но Гарсиа-Лопез возврати со 6-3 во вториот и ибедливи 6-1 во третиот сет за победа и пласман во 1/8финалето.

 • Тенис 17.04.2014 17:12

  Фаворитите експресно во 1/4финале

  Лесно,супериорно,фаворитите обезбедија четвртфинале на мастер тенискиот турнир во Монте Карло.

 • Тенис 17.04.2014 09:46

  Фаворитите сеуште на број

  Тениската понуда од Мастерс 1000-ката во Монте Карло богата со фаворитски настап. Сите носители кои се најдоа во третото коло, а безмалку сите се, денеска ќе играат за понатамошен престој на терените во кнежеството, од како и вчерашниот ден беше успешен за топ 10-ката.

 • Тенис 16.04.2014 23:12

  Надал, Федерер и Вавринка супериорно

  Русинот поведе со 3-1 во првиот сет, но потоа освои само уште два гема. На крајот убедливи 6-4 и 6-1 по сетови за Шпанецот, чијшто нареден ривал ќе биде Андреа Сепи. Италијанецот во три сета беше подобар од Андухар.

 • Тенис 16.04.2014 10:42

  Втора фаворитска тура на црвеницата

  Тенискиот мастерс од серијата 1000 на третата годинешна станица во монденскиот Монте Карло, полека ги претставува на црвеницата сите свои фаворити.

 • Тенис 15.04.2014 14:03

  Повторно победнички почеток

  Откако стигна до полуфиналето на минатонеделниот турнир во Шарм Ел Шеик, македонскиот тенисер Томислав Јотовски почна победнички и на вториот настап во египетското монденско место. Тој денеска го совлада Црногорецот Милош Секулиќ со 2-1 во сетови.

 • Тенис 15.04.2014 09:25

  На црвеницата и елитата

  Мастерс тениската 1000-ка број три за годинава, денеска ги отвора терените за оние што ја имаат носителската улога на турнирот во Монте Карло. На земјата во кнежеството ќе истрчаат по параметрите фаворитите во лесна задача. Праксата, ќе видиме што ќе понуди.

 • Тенис 14.04.2014 11:23

  Можно е најубавото за крај

  Тениската мастерс приказна продолжението го има на европска земја, ама буквално, на земјата во Монте Карло.

 • Тенис 14.04.2014 10:21

  Стартува Мастерс турнирот во Монте Карло

  Од денес до недела на тениските терени  во Монте Карло ќе се играат натпреварите на третиот Мастерс турнир 1000 годинава. Иако е единствен од Мастерс серијата во календарот во кој играчите не се обврзани да настапат и тука се по свој избор, шестемина најдобри светски тенисери се присутни.

Pages