Тенис

Блог вести

 • Тенис 30.03.2014 14:17

  Најдобриот, против надобриот?!

  Моменталниот АТП поредок вели, Рафаел Надал е тенисер број еден на планетата Земја, Новак Ѓоковиќ број, два.

 • Тенис 30.03.2014 14:11

  Надал – Ѓоковиќ, 40-та епизода од тениската класика!

  Модерната ера на тенисот постојано има некоја голема пресметка, но статистички ривалството меѓу Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ е најбогатото.

 • Тенис 29.03.2014 11:28

  Подарено финале!

  Само третото соочување на србинот и јапонецот во нивните кариери не се реализира поради повреда на препоните на Нишикори, кој очигледно се префорсира на турниров.

 • Тенис 28.03.2014 09:12

  Битка за Мајами

  Со полуфиналните мечеви на вториот мастерс тениски турнир од серијата 1000, денеска почнува битката за трофејот во Мајами.

 • Тенис 27.03.2014 10:39

  Уште еден од етаблираните во аут!

  Уште еднаш и на втората тениска мастерс 1000-ка некако се повторува приказната, дојде ли Федерер(5) до трет сет, што порано беше неговата психолошка карактеристика и предност, сега губи.

 • Тенис 26.03.2014 10:08

  Почна чистката

  Без Давид Ферер ланскиот финалист и рекет број 4 и Станислас Вавринка третиот носител во Мајами на мастерсот од серијата 1000, ќе се продолжи во ¼ финалните мечеви.

 • Тенис 25.03.2014 11:19

  Настаните во Мајами во полза на организаторот

  Тенискиот мастерс турнир од серијата 1000 дојде со 1/8 финалните дуели во кои место си обезбедија сите оние кои го носат приматот турнирски ноители.
 • Тенис 21.03.2014 13:33

  Ниеминен и Томиќ за историја

  Јарко Ниеминен и Бернард Томиќ влегоа во аналите на тенисот со најкраткиот меч откако АТП почна да ги бележи рекордите во популарниот спорт.

 • Тенис 18.03.2014 12:59

  На ред е Мајами 1.000-ката

  Kој по нов трофеј, кандидати има. Од четврток, вториот Мастерс од серијата 1.000 во Мајами е на ред.

 • Тенис 17.03.2014 11:26

  Пехар на Ѓоковиќ за АТП прогрес

  Намалување на разликата за 1.595 бода, е профитот од пехарот од мастерсот 1.000 во Индијан Велс за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на АТП поредокот. Толкава е бодовната дистанца со лидерот на светската тениска скала Рафаел Надал.

Pages