Тенис

Блог вести

 • Тенис 21.01.2014 16:10

  Слатка одмазда, Вавринка го прати на трибините Новак Ѓоковиќ

  Нема 4-ти во низ австралиски трофеј за вториот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.

 • Тенис 20.01.2014 14:09

  Се стеснува кругот, потфрлаат фаворитите

  По Серена Вилијамс и Марија Шарапова се поздрави со публиката во Мелбурн.

 • Тенис 20.01.2014 08:53

  Ново изнедување на Австралија опен

  Рекетот број три во светот, Марија Шарапова, загуби од словачката тенисерка Доминика Цибулкова со 2:1 во сетови.

  Цибукова играше феномално, а Шараова се обидиваше да се врати во игра. Но, третиот сет Цибулкова го доби со неверорјатни 6:1.

 • Тенис 19.01.2014 13:43

  Ѓоковиќ лесно против Фоњини

  На машкиот дел од турнирот, Новак Ѓоковиќ уште еднаш јасно ја стави до знаење решеноста да го продолжи владеењето во Мелбурн.

 • Тенис 19.01.2014 11:59

  Ивановиќ ја шокираше Вилијамс !!!

  Серена Вилијамс е елиминирана од австралискиот Опен во Мелбурн. Нејзините амбиции за нов гренд-слем трофеј коишто изгледаа многу реално пред само неколку дена, згаснаа за миг пред налетот на Ана Ивановиќ.

 • Тенис 18.01.2014 14:03

  Крај за Вознијацки и за Раониќ

  Елиминацијата на данската тенисерка Каролин Вознијацки е најнеочекуваниот резултат од петтата сесија со што се комлетираше третото коло на Австралија опен. Шпанката Гарбин Мугуруза го живее сонот откако врза десет победи на жешките терени во Мелбурн.

 • Тенис 17.01.2014 14:45

  АУС ОПЕН-5ти ден

  Уште едно носителско простување од Мелбурн, денешното за 9-тиот Гаске 

 • Тенис 16.01.2014 15:59

  Дел Потро надвор од игра

  Пеколните жештини во Мелбурн си го направија своето на австралискиот тениски грент слем.

 • Тенис 15.01.2014 12:22

  Рекордни девет откажувања во 1 коло

  Австралија Опен 2014 во стартната рунда го израмни „неславниот “ рекорд на започнати, а недовршени мечеви! Во Мелбурн вкупно деветмина, осум тенисери и една тенисерка, од различни причини не беа во состојба да ги финализираат своите настапи во првото коло.

 • Тенис 15.01.2014 12:20

  Топ 10-тката сеуште сигурно гази

  Трет ден Австралија опен, прв годинешен тениски грен слем, второ коло. И по второто истрчување на терените во Мелбурн парк на фаворитите изненадувања нема, барем меѓу 10-те. Елиминација доживеаа 15-тиот и 15-тата Јужни и Лисицки. 

Pages