Вести

 • Македонија 06.02.2014 15:04

  Косовските власти го заплеткаа „Монструм“

  Се поизвесно е дека косовските власти нема да ги екстрадираат обвинетите за петкратното убиство на Смилковско езеро, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, тврди адвокатот Рауфи.

 • Македонија 06.02.2014 14:57

  Задолжителен електронски дневник за избраните лекари

  Лекарите  по општа медицина, педијатрија,трудова и училишна медицина од февруари мора да водат електронски дневник.

 • Македонија 06.02.2014 14:55

  Средба Груевски-Даниелсон

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Кристијан Даниелсон, генерален директор на Директоратот за проширување во Европската Комисија. 

 • Свет 06.02.2014 14:27

  Руско расфрлање...

  Рускиот град Сочи како 22 домаќин на Зимските олимписки игри ќе се запише по многу нешта како НАЈ.

 • Македонија 06.02.2014 14:12

  Средба Попоски- Јанкович

  Шефот на дипломатијата  Никола Попоски  имаше средба со Петер Јанкович, поранешен министер за надворешни работи на Австрија и актуелен генерален секретар на Австриско-Францускиот центар за приближување во Европа, кој престојува во работна посета на Република Ма

 • Македонија 06.02.2014 14:09

  Признанија за Македонското друштво „Илинден“ од Тирана

  По повод петгодишнината на Македонско друштво „Илинден“ - Тирана, претседателот на друштвото Никола Ѓурѓај им додели признанијан на Незир Меча  - потпретседател на Македонско друштво „Илинден“–Тирана, Павли Никола - автор на неколку книги, и статии за македонск

 • Свет 06.02.2014 13:58

  Серија замјотреси во Грција

  Во Грција денеска се регистрирани серија земјотреси, од кои најсилниот, со интензитет од 4,4 степени според Рихтер, се случил 115 километри западно од Атина.

 • Македонија 06.02.2014 13:51

  Крадец или колекционер-кражба во антикварница

  Вчера, на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје во Антикварница непознато лице ја обил вратата и извршил тешка кражба. Украдени се повеќе антиквитети во вредност од околу 600 илјади денари.

 • Македонија 06.02.2014 13:39

  Метео

  Сончево и пријатно топло време очекуваме во текот на утрешниот ден со повисока дневна температура од денешната. Дали порастот на температурата е најава за понатамошно затоплување во текот на викендот?

  Гледајте метео со Наташа Алексоска.

 • Македонија 06.02.2014 13:28

  Косовските безбедносни сили на „Криволак“

  Одличната меѓусебна соработка на полето на одбраната и безбедноста која се потврдува преку многубројните заеднички активности, како и отвореноста на двете земји за нејзино продолжување и унапредување беа темите на кои денеска во Министерството за одбрана разг

Pages