Забава

 • Сцена 12.02.2014 14:31

  “Југоисточна Европа во Париз” ќе го претстави Балканот во Франција

  Фестивалот на кинематографиите од Југоисточна Европа по четврти пат ќе се одржи во периодот меѓу 27 и 30 април годинава. Настанот ќе се одвива во престижниот културен центар„’Entrepôt“, во Институтот за ориентални јазици и цивилизации.

 • Сцена 11.02.2014 16:10

  Сигет фестивал ќе го декорира Островот на слободата

  „Дизајнирајте го Островот на слободата, изработете скулптура, инсталација или декорација која ќе биде интересен елемент на овогодишното издание на Сигет фестивал“, стои во повикот на еден од најдобрите музички фестивали во светот.

 • Стил 11.02.2014 13:10

  Совети за организирање на домот

  Несесерот за шминки не е секогаш најдобриот начин за чување на средствата за разубавување. Многу попрегледно би било доколку ги наредите на магнетна плоча (ќе треба да залепите мали магнетчиња и на секое парче шминка).

 • Здравје 11.02.2014 12:59

  За и против за вегетаријанската исхрана

  Добро испланираната вегетаријанска диета може да ги исполни сите потреби на луѓе од сите возрасти, па дури и на деца, како и бремени жени и доилки.

 • Здравје 11.02.2014 12:44

  Престанете да се жалите и почнете да живеете

  Престанете да се жалите дека немате доволно време за себе и станете еден час порано.Ако спиете  седум часа ноќе  и работите осум часа секој ден ,сепак имате уште шеесет и три часа слободно време секоја недела да ги направите сите оние нешта што сакате да ги направите .Ако не сте исполнети или сре

 • Сцена 10.02.2014 15:50

  Калимеро во 3Д формат

  Цртаната серија која своевремено беше ултра популарна наскоро ќе биде емитувана во 3Д формат.
   
 • Сцена 10.02.2014 14:41

  Техно подиум и енергија во Скопје

  Скопјани го сакаат техното. Доказ за тоа беше многубројната публика која изминатава сабота во редици чекаше за да влезе во просториите на спортскиот центар „Борис Трајковски“. А таму, вистински спектакл.

 • Стил 10.02.2014 12:55

  Да се поедностават комплицираните одлуки

  Парите ќе играат голема улога во повеќето од големите одлуки кои ги правите, а парите секогаш ќе ви создаваат главоболки.

 • Здравје 10.02.2014 12:52

  Претешки училишни чанти

  Колку е детето помало, тоа е помалку дозволено оптоварување, а за децата меѓу 6 и 7 години не би смеело да изнесува повеќе од 5-10 отсто од нив

 • Здравје 10.02.2014 12:47

  Стоп за непријатното потење

  Абнормалното потење е навистина непријатен момент меѓу луѓето, влијае на квалитетот на животот и предизвкиува стресни и непријатни ситуација.

Pages