Документарна серија

ШКОЛАТА ЗА ГОТВЕЊЕ НА МАРТА СТЈУАРТ

Понеделник, 18:40

Инспирирана од истоимениот бестселер, во серијата „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ лично Марта им одржува на гледачите мастер клас по кулинарство. Таа покажува класични техники и постепено ги открива тајните на готвењето. Од варење и динстање, преку печење и пржење до јадење и уживање. Во секоја епизода споделува корисни совети испирирајќи и едуцирајќи илјадници готвачи низ целиот свет.