Серии

 • Документарна серија

  ШКОЛАТА ЗА ГОТВЕЊЕ НА МАРТА СТЈУАРТ

  Инспирирана од истоимениот бестселер, во серијата „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ лично Марта им одржува на гледачите мастер клас по кулинарство. Таа покажува класични техники и постепено ги открива тајните на готвењето. Од варење и динстање, преку печење и пржење до јадење и уживање.

 • Играна серија

  МЛАДИОТ ПАПА

  Режисерот Паоло Соренто ни ја претставува серијата „Младиот папа“, која раскажува контраверзна приказна од почетокот на понтификатот на папата Пие XIII .

 • Играна серија

  ЦРНО- БЕЛ СВЕТ

  Време кога младите ги почитуваа старите, време на закон и ред, тоа е црно-бел свет!

 • Играна серија Понеделник- Петок, 06:15

  МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

  Не пропуштајте ги најубавите приказни извадени од неисцрпното македонско културно творештво, секој ден од 06:15 часот на МРТ1.

   

Pages